Витоша остана на 7 минути от историческа победа (СНИМКИ)

Домовчийски донесе точката за Верея

Верея завърши 1:1 при домакинството си на последния в класирането на Първа професионална лига Витоша (Бистрица). Гостите дори могат да съжаляват, че не стигнаха до първата си победа за сезона, тъй като водеха до 84-та минута.

Срещата започна доста нервно и за двата отбора, като до петата минута Геори Андонов и Петко Цанков вече бяха получили жълти картони.

Постепенно Верея заигра по-добре и често беше в половината на Витоша, но в 32-та минута Ивайло Лазаров откри за гостите, след като намери мрежата от далечна дистанция.

В 38-та Витоша можеше да поведе с два гола, но Румен Гьонов нацели напречната греда след шут от далеч. След почивката Верея отново беше по-добрият отбор на терена.

В 63-та минута удар от паднало положение на Исмаил Иса беше спасен от Михаил Иванов, а четири минути по-късно Здравко Илиев засече центриране с глава, но топката излетя встрани.

Така се стигна до 84-та минута, когато след разбъркване в наказателното поле Домовчийски отбеляза на празна врата след изчистване на Иванов.

Така Верея остават на шестото място в класирането, а Витоша остават последни с пет точки в своя актив.

ОФИЦИАЛНО: Пирин е с нови собственици