Атлетик (Билбао) с първа победа след два месеца (ВИДЕО)

Адурис се превърна в най-възрастния голмайстор за тима в Примера

Атлетик (Билбао) се наложи с 2:1 като гост на Леванте в мач от 15-ия кръг на испанското първенство. Това е първи успех за баскте от близо два месеца насам.

Ариц Адурис откри резултата в петата минута. Последваха два автогола - на Аймерик Лапорт (72) и Постига (79). Благодарение на трите точки тимът на Хосе Сиганда се отдалечи от опасната зона.

В четвъртата минута съдията свири дузпа за Билбао. Адурис беше точен от бялата точака. Така той се превърна в най-възрастния голмайстор за тима в Примера - 36 години и 302 дни.

В 72-ата минута Леванте изравни. Иви центрира отляво, а Аймерик Лапорт си отбеляза автогол. Той беше притиснат от Юнал, който беше в положение на засадата. Реферът оаче зачете попадението.

В 79-ата минута Атлетик отново поведе. Постига също си отбеляза автогол в опит да изчисти топката.

Успехът качи баските на 13-о място със 17 точки. Леванте има една по-малко и е на 15-а позиция.