Борусия (Д) прекъсна серия от 8 мача без победа (ВИДЕО)

Резултати и класиране след днешните мачове от кръга в Бундеслигата

Борусия (Д) прекъсна серия от 8 мача без победа  (ВИДЕО)
Борусия Дортмунд спря пропадането си, като спечели с 2:0 срещу Майнц като гост в мач от 16-и кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Опел Арена".

"Жълто-черните" започнаха плахо в първия си мач под ръководството на новия треньор Петер Щьогер. Сердар от домакините учели напречната греда в 6-ата минута. Удар на съотборника му Диало с глава също не намери целта. Пет минути преди почивката нападателят на Борусия - Обамеянг излезе на добра позиция, но стреля покрай десния страничен стълб.

През второто полувреме носителят на Купата на Германия показа доста по-добър футбол и десетина минути след паузата откри резултата. Йомер Топрак нацели гредата след центриране на Шинджи Кагава, а Сократис не сгреши при добавката.

Минута преди края Шинджи Кагава сложи точка на спора след подаване на Обамеянг.

Борусия Дортмунд сложи край на черната си серия от осем поредни шампионатни срещи без успех и се изкачи на четвърто място с актив от 25 точки. Майнц е точно над чертата с 16 пункта.