Байерн с минимална победа над Кьолн (ВИДЕО)

Баварците продължават да водят убедително в класирането

Байерн Мюнхен спечели с минималното 1:0 домакинството си на Кьолн в среща от 16-тия кръг на Бундеслигата. Възпитаниците на Юп Хайнкес наложиха пълна доминация над съперника по време на целия мач, като почти не позволиха на гостите да застрашат по-сериозно вратата на Том Щарке.

Автор на единственото попадение в срещата стана Роберт Левандовски в 60-та минута. Джером Боатенг изсипа топката в наказателното поле, Томас Мюлер свали с глава за поляка, който не сгреши от близка дистанция. Кьолн беше най-близо до попадение в 87-та минута, когато Лукас Клунтер излезе сам срещу вратаря след самостоятелен рейт, но ударът му бе спасен от Щарке.

Байерн продължава да води убедително в германския шампионат с 38 точки в актива си, на 9 пред втория Шалке 04. Кьолн заема последната позиция с едва 3 спечелени точки.