„Биковете” изхвърлиха Рома от Купата на Италия (ВИДЕО)

Торино с първи успех в Рим от десетилетие насам

Торино поднесе една от изненадите в турнира за Купата на Италия, след като победи Рома насред „Олимпико” с 2:1 и се класира за ¼-финалите на надпреварата.

Така „биковете” постигнаха първия си успех в Рим от месец май на 2007 година, когато се наложиха с минималното 1:0.

Сега те започнаха по-силно срещата, а домакините дадоха почивка на част от титулярите си и платиха скъпо.

Първо опасен изстрел на Мбайе Нианг рикошира в играч на Рома, а след това Андреа Белоти засече с глава центриране от корнер, но топката излезе в аут.

След това вратарят на "вълците" Лукаш Скорупски, заменил титулярния страж Алисон, трябваше да се намесва след удар на Де Силвестри, а впоследствие Ел Шаарауи нацели гредата.

Рома овладя инициативата, но малко по-късно инкасира гол след центриране от корнер, удар на Белоти и добавка на Де Силвестри в 39-ата минута.

Така почивката дойде при минимален аванс в полза на гостите, който те успяха да удвоят в 72-ата минута чрез Симоне Едера, разписал се и при визитата на Лацио в Рим преди десет дни за успеха с 3:1.

Наставникът на домакините реагира и пусна в игра Един Джеко. Босненският национал се появи на терена в 76-ата минута и секунди след това пропусна дузпа.

Рома все пак натисна в преследване на попадение и стигна до такова в 85-ата минута, когато лятната покупка Патрик Шик реализира дебютния си гол за „вълците”.

Те платиха 37 млн. евро на Сампдория за 21-годишния национал на Чехия през юли, но не успяха да стигнат до нещо повече от почетна загуба.

По този начин Торино се класира за ¼-финалите на турнира за Купата на Италия, в които ще срещне победителя от мача между Ювентус и Дженоа.