Юве премина през Дженоа и потвърди торинско дерби за купата (ВИДЕО)

Андрей Гълъбинов игра за гостите почти цял мач

Италианският шампион Ювентус победи Дженоа с 2:0 като домакин в мач от 1/8-финалите за Купата на Италия и се класира напред, където ще се изправи срещу градския съперник Торино. За генуесци почти цял мач записа българският нападател Андрей Гълъбинов, като дори беше близо до гол срещу "старата госпожа".

Срещата започна на по-ниски обороти и първият по-интересен момент дойде чак в 25-та минута, когато Бернардески проби на скорост при контраатака и заедно с Дъглас Коща и Дибала се изправи срещу двама защитници на Дженоа. Италианецът предпочете да пусне пас към бразилското крило, чийто удар обаче беше избит от стража на гостите.

В 30-та минута Бернардески сам можеше да открие, но пое топката в наказателното поле под малък ъгъл и ударът му срещна мрежата от външната страна. Осем минути по-късно Дибала получи перфектен пас от Коща, но аржентинецът стреля много неточно от много добра позиция.В 42-та минута обаче головата суша на Дибала приключи, след като нападателят получи топката до дъгата на наказателното поле и с перфектно насочен удар заби топката в долния ляв ъгъл. Веднага след това пък Андрей Гълъбинов получи жълт картон заради нарушение в атака.

След почивката Ювентус продължи да е по-добрият отбор, но до втори гол не се стигаше, а постепенно Дженоа изглеждаше все по-опасна на контраатака.

В 64-та минута Гълъбинов беше много близо до страхотно попадение след удар от около 20 метра, но ударът му мина много близо до лявата греда на Шчезни. В 75-та минута пък именно българинът беше заменен.

В 77-та минута влезлият като резерва Гонсало Игуаин получи топката от дъгата на наказателното поле, овладя с едно докосване и с мощен удар по диагонал реализира втория гол за домакините и стана първият футболист на „старата госпожа“, който вече има гол в Серия А, Шампионската лига и Купата на Италия през този сезон.

В 82-та минута Дженоа получи дузпа, след като Асамоа събори в наказателното поле Пелегри. След като прегледа записите на VAR, обаче, Фабио Мареска се отметна от решението си и отмени наказателния удар.

Така Юве ще се изправи срещу Торино на 3-ти януари следващата година в спор за класиране на 1/2-финалите.