Нова издънка на Интер в Серия А! (РЕПОРТАЖИ)

Наполи би Сампдория в голов трилър

Сасуоло победи с 1:0 като домакин Интер, в мач от италианската Серия "А". "Нерадзурите" пропуснаха чудесен шанс да изкачи поне временно на второто място в класирането и да запази дистанцията от 2 точки от лидера Наполи.

В 24-ата минута Доменико Берарди можеше да изведе домакините напред в резултата, но ударът му излезе на сантиметри в аут. Сасуоло все пак поведе 10 минути по-късно. Матео Политано центрира в наказателното поле, където Диего Фалчинети засече с глава за 1:0. Кандрева опита да прехвърли вратаря, но прехвърли и вратата. Удар с глава на Икарди също не намери целта.

Само 180 секунди след началото на втората част, Интер имаше страхотна възможност да изравни. Опит за пас на Кансело се удари в ръката на Франческо Ачерби. Въпреки бурните протести, главният арбитър отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на Мауро Икарди, обаче бе спасен от вратаря. Въпреки мощния си натиска до края на мача, Интер така и не успя да стигне поне до точка.

В друг мач от кръга, с важно значение за челото на класирането, Наполи победи като домакин Сампдория с 3:2. Гостите поведоха след по-малко 120 секунди игра. Гастон Рамирес се разписа с изключително красиво изпълнение на фаул. Домакините отговориха светкавично и изравниха в 17-ата минута. Точен бе Алан, който направи добавка, след спасяване на вратаря. В 27-ата минута, обаче Сампдория отново поведе. Фабио Куалярела бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Рамирес. Само в рамките на 6 минути, Наполи успя да осъществи пълен обрат с точни удари на Инсиние (33') и Хамшик (39'). През второто полувреме Марио Руй остави неоплитанците с човек по-малко в 77-ата минтуа, но това не им попречи да грабнат 3-те точки и да останат на първото място в класирането.