Григор е на полуфинал в Ротердам! (ВИДЕО)

Справи се убедително с руснак и си върна четвъртото място в ранглистата

Григор Димитров победи Андрей Рубльов на четвъртфиналите в турнира от сериите ATP 500 в Ротердам и се класира сред най-добрите четири.

Българинът спечели с 6:3, 6:4 за час и 16 минути и ще се изправи срещу Давид Гофен в спор за място на финала.

Гришо значително вдигна нивото си от първите два мача и показа отново страхотна психическа устойчивост.

Първият му сервис бе много по-постоянен, за разлика от този на руснака. Проблемите отново дойдоха от бекхенда, а Рубльов пращаше топката само на него.

Първата ни ракета започна мача с четири вкарани първи сервиса, от които два се превърнаха в асове, и затвори подаването си на нула. Димитров не взе точка от посрещане в следващата част, но в четвъртия гейм показа, че вторият сервис на руснака не представлява трудност. Световният №5 пропусна брейкбол при 30-40, но стигна до нов шанс и го материализира – 3-1.

Чак в петия гейм Григор загуби точка на първи сервис, но това не му попречи да затвърди за 4-1.

Когато подаваше, българинът въобще не даваше шанс на Рубльов да играе, като до 5-2 вкарваше 86% първи сервис и бе спечелил 89% от точките в тези случаи (16/18). При 5-3 шампионът от Лондон подаваше за първия сет и продължи изцяло да доминира на корта – 6-3.

Процентът на вкаран първи сервис на Григор падна до 56% и това автоматично значеше повече шансове за Рубльов. Българинът все пак компенсира с по-солидна игра от основната линия – 3-3 във втория сет.

В седмия гейм Димитров стигна до два поредни брейкбола, а на първия опонентът му сбърка на мрежата и предаде подаването си – 4-3. Григор сервираше за затвърждаване и дръпна 40-0, но накрая се изправи пред точка за рибрейк. С ас по правата опасността бе неутрализирана, частта мина още няколко пъти през дюс, но  все пак родният тенисист постигна желания резултат – 5-3.

При 5-4 българинът срвираше за победата и се класира на 1/2-финал – 6-4.

Утре ще играе полуфинал с Давид Гофен, който се класира без игра, тъй като Томаш Бердих се отказа поради болест. С победата над Рубльов си върна четвъртото място в световната ранглиста.

Надал: Не искам синът ми да ме запомни на корта