Кой ще стане голмайстор на Мондиал 2018?

18 февруари 2018 11:27 Васил Костов

Локомотив (Пд) - ОФК Пирин 1:0

Локомотив (Пловдив) и Пирин (Благоевград) ще се изправят един срещу друг в среща от 21-ия кръг на Първа професионална лига. Двубоят ще се проведе на "Лаута" и е с начало 12:30. Главен съдия е Николай Йорданов от София.

Старши треньорът на пловдивчани Бруно Акрапович пък си постави амбициозна задача - класиране за Лига Европа. Смърфовете зимуваха на незавидното десето място, на цели 8 точки от шестия Верея. Босненският специалист е наясно, че единственият шанс за ЛЕ е, като спечели седмото място и предизвика на бараж третия или четвъртия в първата шестица на неговия стадион.

Домакините обаче първо трябва да намерят пътя към победата, след като в последните си 6 мача преди почивката не успяха да запишат успех на сметката си. Акрапович пък ще има възможност днес, срещу Пирин Бл, най-после да запише първа победа начело на Локо в елита.

Двубоят е много важен за гостите, които също не се намират в особено цветущо положение и загубиха последните си две срещи през есента. Те заемат 12-ото място в класирането.

Бързи факти от "Тема спорт":

Локомотив (Пд)

0:5 от Пирин в Благоевград на 9 септември м.г. бе най-тежкото поражение на железничарите от 9 април 2017 г., когато паднаха със същия резултат от Левски в София

Все още няма победа под ръководството на Бруно Акрапович - 3 загуби от отборите в Топ 3 без отбелязан гол, последвани от 3 резултатни равенства с Витоша, Верея (по 1:1) и Дунав (2:2). В първите 6 срещи през сезона с Воин Войнов балансът бе 2/2/2

Отборът, който заедно с абсолютния аутсайдер Витоша е допуснал най-много голове през есента в първите 15 минути на двубоите си - по 9, докато Пирин е на обратния полюс само с 1 инкасирано попадение в този период

Пирин (Бл)

При предишното си гостуване на "Лаута" спечели първата си победа в 25 визити на Локо Пд - 3:2 на 30 септември 2016 г. В момента е в серия от 3 поредни шампионатни победи над пловдивските железничари

Отборът в лигата, чиито голове навън имат най-висока цена: всеки от тях носи средно по 2,2 точки - 5 попадения, с които стигна до 11 пункта. Само веднъж досега, когато е вкарал гол навън, впоследствие не си е тръгвал поне с точка - при 1:2 от Етьр в петия кръг

През зимата се лиши от основния си реализатор през настоящия сезон - Станислав Костов (6), никой от останалите в отбора не е вкарал повече от 2 попадения през есента

Баланс

В Първа лига: 51 мача, 22 победи за Локо Пд, 12 равенства, 17 победи за Пирин Бл, голова разлика 68-67 за Пирин Бл

Локо Пд като домакин: 25 мача, 18 победи за Локо Пд, 6 равенства, 1 победа за Пирин Бл, голова разлика 51-21 за Локо Пд

15. Димитър Везалов
5. Асен Георгиев Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра

Събития

90+2' Край на мача Край на мача
90+2' Пиирин по чудо не изравнява. Георги Георгиев засече с глава центриране от корнер, но Пиргов спаси пред голлинията
88' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Филип Михалевич
88' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Димо Бакалов
81' Втори жълт картон и съответно червен Изключително глупава постъпка на Буна, който попречи на вратаря на Пирин да изрита топката от ръка. За провинението си той получи втори жълт и съответно червен картон
79' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Янко Ангелов
79' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Умарбаев
77' Жълт картон Жълт картон и за Тодор Паланков
74' Жълт картон Жълт картон за Веселин Марчев
65' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Аймен Суда
65' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Димитър Благов
64' Силен удар на Паланков профучава до гредата
61' Bнимание Умарбаев стреля мощно от въздуха, но топката премина до дясната греда
59' Жълт картон Жълт картон за Аралица
58' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Стивън Езе
58' Смяна за състезател излизащ от игра Асен Георгиев няма да може да продължи
57' Контузия или получаване на медицинска помощ Асен Георгиев получава лекарска помощ, след като усука коляното си. Езе вече е готов да влезе в игра
54' Жълт картон Жълт картон за Румен Сандев за грубо нарушение срещу Буна
53' Много неточен удар от сериозна дистанция на Димо Бакалов
48' Жълт картон Жълт картон за Костадин Ничев
46' Начало на второто полувреме
45' Край на първото полувреме
44' Рениа стреля извън наказателното поле, право в ръцете на Пиргов
41' Bнимание Локо (Пд) по чудо не удвои аванса си. Аралица осъществи чудесен пробив, излезе сам срещу вратаря, но Георгиев спаси удара му
38' Паланков повтаря "упражнението" на Аралица от преди 5 минути
33' Аралица стреля от дистанция, но много неточно
29' Гол ГОЛ за Локо (Пд)! Веселин Марчев нахлу в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията. Бакалов пък от непосредствена близост не сгреши за 1:0
25' Bнимание Локо (Пд) можеше да поведе след първото си изпълнение на корнер. Везалов засече с глава центрирането на Велковски, но топката премина над напречната греда
24' Жълт картон Жълт картон за Парвиз Умарбаев, за нарушение срещу Радослав Кирилов
16' Бакалов стреля много неточно с глава
10' След 10 минути игра, нищо интересно и пред двете врати. Локомотив владее инициативата, но това не води до опасности за стража на гостите
2' На трибуните е националният селекционер Петър Хубчев
1' Двубоят се играе при закрити врата, заради наказание на Локомотив (Пд)
1' Начало на мача Начало на мача