Лукаку поведе Юнайтед към обрат срещу Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи” на Жозе се върнаха на второто място и оставиха шампионите извън топ 4

Манчестър Юнайтед се върна на второто място в английската Висша лига, след като постигна домакинска победа след обрат с 2:1 над Челси.

Така Жозе Моуриньо спечели своя мач №50 на „Олд Трафорд” като наставник на „червените дяволи”, а бившият му тим остана извън топ 4.

Иначе шампионите заиграха по-добре в началото и дори поведоха в дербито от XXVIII кръг, ала след това домакините направиха пълен обрат благодарение на Ромелу Лукаку, който блесна с гол и асистенция за победното попадение, дело на резервата Джеси Лингард.

Иначе още в четвъртата минута Еден Азар подаде към Маркос Алонсо на фланга, който центрира от воле и Алваро Мората засече от движение, но в горната греда.

В 28-ата минута, след една чудесна контраатака на домакините, Антони Марсиал изведе Алексис Санчес на чудесна позиция, но чилиецът загуби равновесие в най-неподходящия момент и не затрудни Тибо Куртоа.

Челси отговори с образцова контраатака, след която откри резултата. В 32-ата минута Вилиян овладя топката пред собственото си наказателно поле и напредна, след което изведе Еден Азар.

Последният задържа топката и майсторски я подаде към включилия се на скорост Вилиян, а той се разписа с мощен шут, при който Де Хеа можеше да се намеси далеч по-добре.

Така Челси поведе, но само 7 минути по-късно Манчестър Юнайтед изравни след красива атака. Изигралият много силен мач Лукаку задържа отлично топката пред пеналта и тя стигна до Алексис Санчес.

Той изведе Антони Марсиал, а френският национал успя да подаде към Лукаку и той възстанови статуквото в 39-ата минута с плътен изстрел за 1:1.

В началните минути след паузата двата отбора заиграха по-предпазливо, а след изтичането на първия игрови час Манчестър Юнайтед бе много близо до обрата.

В 68-ата минута Лукаку засече със странична ножица центриране на Алексис Санчес и насочи топката точно под гредата, но Тибо Куртоа показа класа със страхотно спасяване.

Малко преди ситуацията на терена се появи Джеси Лингард (64’), а не след дълго юношата на Манчестър Юнайтед за пореден път се превърна в герой за своите.

25-годишният английски национал засече с глава находчиво центриране на Ромелу Лукаку и направи обрата пълен със своя гол №13 във всички турнири през сезона в 75-ата минута.

Десет по-късно почти незабележимият в този мач Алваро Мората също вкара топката в мрежата, но попадението му бе отменено заради много спорна засада.

До края повече голове не паднаха и Юнайтед взе трите точки, с които вече има 59, с две повече от вече третия Ливърпул и с цели шест от Челси.

Шампионите пък останаха извън челната четворка, тъй като изостават с два пункта от Тотнъм, а сега им предстои ново гостуване в Манчестър, този път на лидера Сити.