Машината на Гуардиола прегази и Челси (ВИДЕО)

Манчестър Сити не остави шансове на лондончани

Манчестър Сити победи Челси у дома с 1:0 в дербито на 29-тия кръг на английската Висша лига. "Гражданите" не оставиха никакви шансове на съперника, доминирайките по време на целия мач.

През първата част домакините логично поеха инициативата и натиснаха съперника, като Серхио Агуеро и Лерой Сане създадоха опасни положения пред вратата на Тибо Куртоа. В 27-та минута Сане получи добро подаване от пряк свободен удар, но ударът му рикошира в защитник. В 46-та минута Бернардо Силва се възползва от добро подаване на Давид Силва в наказателното поле и откри резултата за гражданите.

Виктор Моузес създаде най-чистото положение за лондончани в 57-та минута, но ударът на нигериеца мина покрай страничния стълб. Възпитаниците на Антонио Конте не успяха да създадат нищо по интересно, като дори не записаха точен удар към вратата на съперника.

С успеха Манчестър Сити продължава да води убедително в класирането на Премиършип със 78 точки. Челси се намира на пета позиция с 53 точки.