Байерн дръпна с 20 т. в Германия след 6:0, Лева влезе в историята (ВИДЕО+РЕЗУЛТАТИ)

Полякът наниза хеттрик и вече има 100 гола за баварците, вижте класиране и репортажи

Байерн (Мюнхен) постигна 17-а победа в 19 мача при Юп Хайнкес след категорично 6:0 у дома над Хамбургер в мач от XXVI кръг на Бундеслигата.

Над всички бе Роберт Левандовски, който реализира хеттрик и вече има 100 попадения за баварците, като Франк Рибери се разписа на два пъти, а един гол добави Ариен Робен.

Така Лева стана седмият футболист в историята на Байерн, който достига до трицифрен брой попадения.

Полякът вече е най-резултатният чужденец в историята на Байерн, тъй като във всички турнири има 142 гола в 182 срещи и изпревари с две попадения Джоване Елбер.

Юп Хайнкес излезе с всичко най-добро на "Алианц арена". Байерн игра в схема 4-4-2 с Томас Мюлер и Роберт Левандовски напред, а по крилата им помагаха Франк Рибери и Ариен Робен.

Това веднага се усети и докато гостите от Хамбург разберат какво се случва, резултатът вече беше 3:0.

"Байерн" си осигури комфортен аванс само за 19 минути и вкара с първите си три точни изстрела.

Още в осмата минута тимът поведе заради грешка в защитата на "Хамбургер".

След шпагат на бранител в бяло топката се озова в Рибери, а той финтира стража и вкара на празна врата.

Четири минути по-късно "Байерн" удвои с „дежурния” гол на Роберт Левандовски, засякъл с глава центриране на Джошуа Кимих.

В 19-ата минута Жером Боатенг намери прекрасно Давид Алаба в наказателното поле, той върна топката за Левандовски и с удар от въздуха полякът оформи класиката.

В началото на второто полувреме натискът на "Байерн" продължи и бързо падна четвърто попадение, чийто автор бе Ариен Робен в 55-ата минута.

Холандецът направи един от емблематичните си пробиви и от границата на наказателното поле не остави шансове на вратаря – 4:0.

До края на срещата единственият въпрос беше дали "Байерн" ще вкара още и в 81-ата минута Рибери реализира втория си гол в срещата след самостоятелен пробив.

Гол №100 на Левандовски можеше да стане факт в 86-ата минута, когато полякът пропусна дузпа с изстрел над вратата, но само три минути по-късно Байерн получи втори наказателен удар и този път Лева не сгреши от бялата точка.

Така Байерн спечели с 6:0 и вече води с 20 точки пред "Шалке" на върха, който в петък вечер надигра "Майнц" като гост с 1:0. "Хамбургер" остана без победа в 13 мача и изглежда обречен да изпадне.