Нефтохимик падна и от Оборище

"Шейховете" отстъпиха с 1:3

Нефтохимик загуби гостуването си на Оборище (Панагюрище) с 1:3, в мач от отложения 19 кръг на Втора лига.

През първата част Нефтохимик бе доминиращият тим на терена.

Още в първите минути Виктор Янев отправи опасен изстрел към вратата на домакините, който беше избит от голлинията и стана повод за първото спорно съдийско решение в срещата. Главният арбитър прецени, че няма гол.

След няколко минути Даниел Стоянов излезе сам срещу вратаря, прехвърли го, но не можа да уцели очертанията на вратата. В 13-та минута Цветан Филипов откри резултата за „шейховете“, след асистенция на Даниел Стоянов. След този гол последваха няколко статични положения в полза на гостите.

При едно от тях, след разбъркване в наказателното поле, Цветан Филипов удари топката с ръка, което доведе до дузпа за домакините. От бялата точка Капитанов се разписа за 1:1.

Нефтохимик продължи да създава опасности пред вратата на гостите, но при поредния фаул Оборище поведе с 2:1. Малко след това, при атака, Даниел Стоянов, бе съборен в наказателното поле от противников играч, но съдията прецени, че няма повод да отсъди дузпа за Нефтохимик. На почивката отборите за прибраха при 2:1 за домакините.

Несправедливите решения логично оказаха негативно влияние върху играта на „шейховете“ и през втората част те бяха демотивирани. До края на срещата Оборище продължи да се  радва на предимството, което получава от арбитрите при спорните ситуации. Нефтохимик имаше възможност да изравни резултата, чрез Димитър Дончев.

След центриране от корнер той имаше шанс да отбележи с глава, но веднага бе стопиран от съдийския сигнал за твърде съмнителна засада. След това, при същото статично положение Оборище реши резултата 3:1 в своя полза. 85-та минута Цветомир Цонков получи втори жълт и съответно червен картон.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Виктор Янев, Даниел Стоянов, Димитър Дончев, Кирил Личев, Мариян Димитров, Стивън Славков (‚55 Симеон Русев), Стойко Иванов ‚(‚45 Стоян Калев), Йолиян Милков (‚60 Димитър Тодоров), Цветан Филипов, Цветомир Цонков.