Юнайтед обърна Тотнъм на Уембли и се класира за финала на ФА Къп (СНИМКИ+ВИДЕО)

Моуриньо ще спори за трофея за втори път в кариерата си

Манчестър Юнайтед победи с 2:1 Тотнъм в първия 1/2-финал на Купата на Английската асоциация и ще спори за трофея на 19-ти май отново на Уембли Стейдиъм.

Маурисио Почетино и Жозе Моуриньо заложиха на най-доброто, с което разполагат още от първата минута, като Пол Погба започна титляр в халфовата линия, въпреки слуховете на Острова, че французинът е в сериозен конфликт със Специалния. Тотнъм пък отново беше с познатата четворка напред - Деле Али, Ериксен, Сон и Хари Кейн.

Срещата в Лондон започна перфектно за символичните гости и в 11-та минута Деле Али изведе "шпорите" напред, след като Ериксен проби отдясно и центрира перфектно на далечната греда, където халфът връхлетя върху топката без да остави шанс на Де Хея.

Малко след това Ериксен пробва удар от дистанция, който не намери очертанията.

В 24-та минута обаче Юнайтед се върна в мача. Пол Погба успя да се пребори за топката на левия фланг и центрира перфектно в наказателното поле, където Санчес стреля перфектно с глава в противоположния ъгъл и изравни за 1:1.

Минута преди почивката Погба и Ерера стреляха последователно, но Ворм се намеси добре. В третата минута на продължението на първата част пък Деле Али отправи изстрел извън наказателното поле, който хвана неподготвен Де Хея, но за щастие на вратаря топката се отби от десния му страничен стълб.

След почивката и двата отбора играха предпазливо и играта се развиваше главно в центъра на терена. В 62-та минута обаче Санчес получи отляво на наказателното поле и се опита да намери Лукаку, който не успя да засече, топката стигна до Лингард, който я остави за набралия скорост Ерера и испанецът прати мощен удар по земя, който Ворм не успя да спаси.

Почетино веднага пусна в игра Лукас Моура, който трябваше да съживи нападението на лондончани, но вместо това Юнайтед записа три опасни удара по посока на Ворм.

До края на срещата Тотнъм се опита всячески да отбележи гол, но защитата в червено беше непробиваема.

Това ще бъде седми финал на национална купа за Жозе Моуриньо, като досега има само две загуби - през 2004 година с Порто и 2013 с Реал Мадрид. В същото време за втори път ще спори за ФА Къп, като първият път я спечели с Челси през 2007 година именно срещу Манчестър Юнайтед.

Юнайтед ще разбере кой ще бъде противникът му на финала утре вечер, когато един срещу друг излизат Челси и Саутхемптън в другия полуфинал.

Манчестър Юнайтед - Тотнъм 2:1
0:1 Деле Али '11
1:1 Санчес '24