Драма във Втора лига, възелът се заплита (ОБЗОР)

Резултати и класиране

Интригата във Втора професинолна лига се заплете здраво четири кръга преди края на сезона.

Ботев (Вр) спечели с 4:0 гостуването си на Ботев (Гълъбово) и измести Локомотив (Сф) от второто мсто в класирането. Врачани са с актив от 52 точки, с една повече от "железничарите".

Ботев още в 18-ата минута вече водеше с два гола. Първо Спас Георгиев даде аванс на тима, а след това Атанасов удвои. Бившият нападател на Монтана вкара трети гол за гостите в 30-ата минута. Той имаше досега два гола за клуба, а днес отбеляза две попадения в рамките на 12 минути. През второто полувреме Георгиев също вкара своя втори гол мача и общо седми за сезона.

В същото време лидерът Цалско село направи 1:1 с четвъртия Монтана и събра 54 точки. Тимът от северозападна България има 47, с 4 по-малко от третя Локомотив (Сф).
Георги Минчев (59) и Атанас Илиев (81) отбелязаха головетеа, като и двата тима могат да съжаляват, че пропуснаха победата.

Гостите удариха две греди преди почивката, а в 87-ата минута Илиев пропусна да донесе пълен обрат. Домакините пък поведоха след по-добри 15 минути в началото на втората част, а в 89-ата минута реферът Валентин Железов можеше да отсъди дузпа за нарушение на Даниел Георгиев срещу Светослав Диков.