Интер каза "Сбогом" на Шампионска лига (ВИДЕО)

Грандиозна издънка на "нерадзурите"

Интер допусна грандиозна домакинска издънка. "Нерадзурите" загубиха с 1:2 от Сасуоло и на практика казаха "Сбогом" на Шампионската лига. Кръг преди края, тимът от Милано изостава на 2 точки от четвъртия Лацио. На римляните обаче им остават 2 мача. Ако утре те победят при визитата си на Кротоне, то ще си подпечатат мястото в най-комерсиалния клубен турнир, а Интер ще трябва да се задоволи с Лига Европа.

Въпреки че в началните минути домакините доминираха, Сасуоло поведе в 25-ата минута. Матео Политано даде аванс на гостите с чудесно изпълнение на фаул - 0:1.

През втората част картинката на терена не се промени - Интер натискаше, в търсене на обрат, но отново Сасуоло стигна до гол. В 72-ата минута Доменико Берарди получи пред наказателното поле и със страховит удар прати топката в горния десен ъгъл за 0:2.

Интер отговори много бързо и в 80-ата минута намали изоставането си. Рафиня стрял от границата на наказателното поле, топката се чукна в лявата греда и влетя в мрежцата за 1:2.

До края на мача "нерадзурите" хвърлиха всички сили в атака, но така и не стигнаха дори и до изравнително попадение.