ИЗВЪНРЕДНО: Пирин изпадна от Първа лига

Витоша Бистрица стигна до бараж след драматична победа в Благоевград

Витоша стигна до истинско чудо, след като отстрани Пирин, пращайки ги във Втора лига. След като "орлетата" победиха своя опонент в първия мач с 1:0, днес те отстъпиха с 1:2 в Благоевград. Така, от следващия сезон възпитаниците на Милен Радуканов ще се подвизават във второто ниво на родния футбол. Тези на Костадин Ангелов пък ще трябва да се справят на бараж с Локомотив (София), ако искат да запазят елитния си статут.

Първото полувреме премина при много бавно темпо, без почти никакви интересни ситуации и пред двете врати. В самото начало Ивайло Лазаров засече с глава центриране отдясно, но в аут.

Следващата интересна ситуация дойде чак в 29-ата минута. Петров нанесе истински снаряд от сериозна дистанция, но Георгиев показа класа и изби отиващата под гредата топка.

През втората част Витоша наложи натиск и това даде резултат след час игра. Ивайло Лазаров центрира от фаул, а Радко Мутафчийски засече с глава за 0:1.

180 секунди по-късно столичани удвоиха аванса си. Григор Долапчиев получи в наказателното поле, залъга защитник на домакините и с прецизен удар по диагонала направи 0:2. В ситуацията страничният съдия вдигна своя флаг за засада на голмайстора и футболистите на Пирин, а дори и голмайсторът спряха да играят. Главният арбитър обаче не зачете сигнала, тъй като е видял, че пасът всъщност идва от играч на "орлетата".

Пирин изравни общия резултат от двата мача само 3 минути след това. След центриране на Конър Хендерсън, Костадин Ничев с глава вкара за 1:2.

В 74-ата минута Даниел Кутев засече с глава центриране отдясно, но топката премина малко над напречната греда.

120 секунди по-късно пък Пирин можеше да изравни. Анти Рениа намери в наказателното поле Тодор Траянов, чийто изстрел премина до дясната греда.

В самия край на 3-минутното продължение, Петко Цанков забави изпълнението на фаул, за което получи жълт картон. Той бе втори за него и съответно червен.