Кой ще спечели дербито ЦСКА – Левски?

12 юли 2018 20:55 Пламен Димитров

ФАНТАСТИЧНО! ЕвроСлавия счупи 54-годишна прокоба! (ВИДЕО)

Спортал
След 54 години Славия отново спечели като гост в Европа. "Белите" победиха с 1:0 Илвес Тампере и направиха голяма крачка към класиране във втория квалификациенен кръг на Лига Европа. Ревъншът с финландците е след седмица в София.

Столичани нямаха успех при гостуване в турнирите от далечната 1964 година. Тогава Славия надви с 2:0 Корк Селтик в Ейре и се класира на осминафиналите за КНК.  В следващите 23 мача извън България тимът беше записал едва 3 равенства и цели 20 загуби.

Славия изигра много добро първо полувреме, в което превъзхождаше тотално съперника си. "Белите" удариха греда, а гол на Милен Гамаков беше отменен. Тимът на Златомир Загорчич заслужаваше да се прибере с аванс на почивката, но това не се случи.

Първата сериозна опасност беше пред вратата на "белите". В 12-ата минута Мариус Нубиси беше изведен само срещу вратаря, но Петков успя да избие в ъглов удар.

120 секунди по-късно Момчил Цветанов комбинира с Карабельов, който стреля, но топката срещна страничния стълб.

В 26-ата минута топката се озова в мрежата зад вратаря на Илвес. Голът на Милен Гамаков обаче не беше зачетен заради засада. На повторенията не се видя ясно дали съдията е взел правилното решение.

Малко преди края на полувремето на Георги Петков му се наложи два пъти да демонстрира високата си класа. Веднъж, след опасно изпълнение на корнер, а след това и при удар отблизо на Таминен, макар в последствие съдията да маркира засада.

След почивката домакините натиснаха.  Най-сериозното положение дойде след грешка на Гамаков в средата на терена, но при последвалото разбъркване Александров изчисти далеч от вратата.

Последва серия от корнери пред вратата на Петков, който обаче беше много сигурен в своето поле. В 55-ата минута Сира, а след това и Нубиси обаче пропуснаха да вкарат. В 62-ата Нубиси стреля от близо, но Георги Петков извади топката с крак и опази вратата си суха.

Славия дочака звездния си момент и в 80-ата минута откри резултата. Галин Иванов пусна извеждащ пас към Цветанов, който стреля покрай вратаря за 0:1.

До края на мача Славия действаше предпазливо и не позволи на съперника да застраши Петков.

Събития

90+4' Край на мача Край на мача!
90+3' Смяна за състезател влизащ в игра Ивайло Димитров влиза на негово място
90+3' Смяна за състезател излизащ от игра Момчил Цветанов излиза от игра
90+2' Жълт картон Карабельов поличи жълт картон
88' Жълт картон Емил Мартинов също е санкциониран с картон
83' Смяна за състезател влизащ в игра Никлас Йокелайнен ще доиграе мача
83' Смяна за състезател излизащ от игра Ала-Милимаки напуска терена
83' Смяна за състезател влизащ в игра Алим Мунди се появява на негово място
83' Смяна за състезател излизащ от игра Сира излиза
81' Жълт картон Георги Петков получава картон
80' Гол ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ! Момчил Цветанов бележи с удар покрай вратаря на Илвес след извеждащо подаване на Галин Иванов
71' Bнимание Момчил Цветанов получи дълго подаване, вратарят Хиландер беше тръгнал да излиза. Цветанов върна към Йомов, който стреля, но топката спещна тялото на финландски защитник
69' Смяна за състезател влизащ в игра Георги Йомов се появява на негово място
69' Смяна за състезател излизащ от игра Шоколаров напуска
62' Bнимание Нубиси стреля от близо, но Георги Петков извади топката с крак и опази вратата си суха
55' Bнимание Опасност пред вратата на Славия! Сира, а след това и Нубиси обаче пропуснаха да вкарат
51' Янис Карабельов получи топката в наказателното поле и опита да стреля. Ударът му беше блокиран и след двоен рикошет топката излезе в аут
46' Удар Удар на Нубиси е уловен от Георги Петков
46' Начало на второто полувреме
45+1' Край на първото полувреме
42' Bнимание Ееро Таминен стреля с глава от непосредствена близост, но Петков спаси топката. След удара, стана ясно, че страничният съдия е маркирал засада
41' Центриране Корнер пред вратата на Славия, Георги Петков се намесва отлично и предотвратява опасността
40' Удар Удар Ала-Миламаки от фаул мина покрай вратата на "белите"
35' Контузия или получаване на медицинска помощ Димитър Велксовски панда лошо след борба за висока топка със съперников състезател, наложи се лекарския екип на Славия да влиза на терена. Футболистът на "белите" ще продължи мача
34' Удар Милчо Ангелов стреля от трудна позиция, вратарят Хиландер улови
26' Bнимание Отмениха гол на Милен Гамаков заради засада!
25' Цветанов изпълни пряк свободен удар, а Андреа Христов се размина с топката в малкото наказателно поле
22' Центриране Центриране на Момчил Цветанов, вратарят на Илвес не успява да улови топката и тя излиза в корнер
15' Греда 15 Греда за Славия! Момчил Цветанов комбинира с Карабельов, който стреля, но топката срещна страничния стълб
13' Bнимание Пропуск на домакините! Нападателят Нубиси получи чуден пас от Иро Ярвинен и остана сам срещу Георги Петков. Вратарят на "белите" успя да отклони удара му и топката излезе в корнер
8' Момчил Цветанов изпълни ъглов удар, защитник на Илвес скочи най-високо и изчисти топката
3' Прострелно центриране на Галин Иванов отляво не намери негов съотборник в наказателното поле на довакините
1' Начало на мача Начало на мача