Арда тръгна с победа във Втора лига, Локо (София) с домакински хикс

Царско село взе в последната минута трите точки в голов трилър с Литекс

Отборът на Арда тръгна с победа в професионалния футбол, след като тимът от Кърджали се наложи с минимален резултат 1:0 при гостуването си на Кариана Ерде.

Единственото попадение за селекцията на Елин Топузаков дойде минута преди края на първото полувреме, когато точен бе Веселин Марчев.

Друг претендент за влизане в елита - Локомотив (София), пък се спъна на старта, след като не успя да победи коравия тим на Черноморец Балчик у дома, завръшвайки при нулево равенство.

Царско село спечели трудно гостуването си на Литекс с гол в последната минута на редовното време. Двата тима сътвориха зрелищен голов спектакъл, в който феновете видяха цели 5 гола. Гостите поведоха през първото полувреме с два гола - точни бяха Минчев от дузпа в 10-ата и Прлевич в 37-ата. Последният четвърт час на мача бе изпълнен с драма и голове. Тафраджийски намали в 74-ата, а Живков върна равенството в мача 11 минути по-късно. С гол на Йорданов в 90-ата минута гостите от Царско село ликуваха с трите точки.

Локо Горна Оряховица и Монтана не се победиха, завършвайки 1:1. "Железничарите" поведоха в 45-ата минута с гол на Пенев. Победата се измъкна в последния момент за домакините, тъй като в 5-ата минута на добавеното време на втората част Монтана стигна до изравняване.