Докъде ще стигне Гришо на Australian Open

30 юли 2018 22:25

Левски и Черно море взеха по точка в инфарктен мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Левски и Черно море направиха равенство 2:2 на ст. "Георги Аспарухов", като последните минути на мача бяха истински инфарктни и изпълнени с обрати. Гостите поведоха в 22-ата минута с блестящ гол със задна ножица, а Левски успя да изравни в 60-ата минута чрез Станислав Костов. В последните минути на срещата зрелището бе пълно. Резервата на Черно море Георги Божилов покачи на 2:1 в 88-ата, а след изпълнението на центъра Левски стигна до изравняване чрез Мариани. Голът обаче доведе до сериозни претенции от треньорския щаб на гостите, които имаха претенции за нарушение в атака на Левски.

Срещата започна с очакван домакински натиск и още в първата минута „сините” организираха атака, която приключи с удар на Обертан, който срещна тялото на бранител.

Французинът отправи нов опасен удар в 20-ата минута, но Макенджиев успя да отклони в тъч.

Минута по-късно Черно море организира бърза контра, Фенуш бе изведен отляво и върна съобразително за включилия се  Ндонгала, който в движение шутира към вратата. Ейолфсон сложи крак на пътя на топката  и рикошетът заблуди вратаря, но „сините” се разминаха само с корнер. При последвалото центриране отбраната на Левски остави непокрит Георги Илиев на далечната греда, като капитанът на гостите вкара блестящ гол със задна ножица за 0:1.

Левски опита бързо да върне равенството, но далечни удари на Кабрал и Мариани не застрашиха Макенджиев.  Жорди Гомез, който замени контузения Антъни Белмонт, също се отчете с неточен удар, след като в 39-ата минута изпълни слабо пряк свободен удар.

След почивката Левски можеше да върне бързо гола, но късметът покри гостите в 47-ата минута. Габриел Обертан се възползва от слабо подаване на Андраде в централната зона, напредна бързо в половината на „моряците”, но ударът му прати кълбото в десния страничен стълб.

Малко след това бе отсъден фаул в полза на Черно море в близост до наказателното поле, но Георги Илиев стреля слабо.

Защитата на Левски не покри Даниел Димов в 59-ата при корнер, но опитът на футболиста на Черно море за задна ножица не бе успешен.

В 60-ата минута Левски стигна до изравнително попадение. Жорди Гомез направи отлично извеждащо подаване за Станислав Костов, който останал сам срещу Макенджиев стреля точно за 1:1.

Голът вдъхнови „сините”, които се хвърлиха в атака за трите точки. Паулиньо замени Кабрал за домакините и раздвижи допълнително играта им, но отново получи контузия в края на мача и бе заменен.

В 88-ата минута Кононго центрира в пеналта на Левски, където резервата Георги Божилов засече точно с глава и покачи на 2:1. Левски отвърна мълниеносно - с изпълнение на центъра "сините" направиха скоростна атака, последва центриране в накзателното поле, където се получи сблъсък на Илия Димитров с Пламен Димов, след което Мариани от малка дистанция оформи крайното 2:2. Повторенията показаха, че претенциите на гостите за нарушение са по-скоро правилни, но фаул така и не бе отсъден.

След края на срещата Илиан Илиев тръгна към Георги Кабаков да иска обяснение за неотсъденото нарушение на Илия Димитров.

6. Ивайло Найденов
7. Пауло Мело Смяна за състезател влизащ в игра Смяна за състезател излизащ от игра

Събития

90+4' След последния съдийски сигнал треньорът на Черно море Илиан Илиев тръгна заплашително към съдийската бругада, недоволен от неотсъдено нарушение при втория гол на Левски!
90+3' Край на мача Край на двубоя!
90+1' Bнимание Илия Димитров можеше да вкара след слаба намеса на Макенджиев, но стреля над вратата.
90' Три минути добавено време.
89' Гол Левски изравнява!!! Буквално с изпълнението на центъра Левски се хвърли в атака и Мариани успя да изравни резултата!
88' Гол Георги Божилов бележи!!! Кононго центрира в пеналта за резервата Божилов, който с глава даде преднина на своя тим!
87' Смяна за състезател излизащ от игра Жоржиньо е заменен.
87' Смяна за състезател влизащ в игра Георги Божилов заменя Жоржиньо.
85' Смяна за състезател влизащ в игра Илия Димитров на мястото на Паулиньо.
85' Смяна за състезател излизащ от игра Паулиньо е контузи и трябва да бъде заменен.
78' Смяна за състезател влизащ в игра Зехиров в игра за Черно море.
78' Смяна за състезател излизащ от игра Станчев е заменен от Зехиров.
78' Контузия или получаване на медицинска помощ Стефан Станчев е изкаран на носилка.
77' Контузия или получаване на медицинска помощ Футболист на Черно море получава лекарска помощ.
75' Финтове на Паулиньо в пеналта, Даниел Димов успява да избие в корнер.
73' Удар Удар на Ндонгала встрани от вратата на Полачек.
68' Удар Белаид центрира към Станислав Костов, който засече топката в движение, но право в Макенджиев, който си беше покрил ъгъла.
67' Жълт картон Картон за влезлия преди минута Огнянов.
65' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място Мариян Огнянов.
65' Смяна за състезател излизащ от игра Андраде излиза.
62' Смяна за състезател излизащ от игра Заменен е Кабрал.
62' Смяна за състезател влизащ в игра Паулиньо влиза в игра.
60' Гол Станислав Костов бе изведен на чиста позиция от Жорди Гомез и с прецизен удар разпечатва вратата на "моряците"!!!
59' При центрирането от корнер Даниел Димов бе оставен без опека и опита задна ножица, но не улучи топката.
58' Атака на "моряците", удар на Жоржиньо е блокиран, последва нов шут на Андраде и кълбото излиза в корнер след рикошет.
55' Контузия или получаване на медицинска помощ Пламен Димов има нужда от медицинска помощ.
53' Жълт картон Жълт картон за Фенуш след нарушение срещу Цветкович.
51' Удар Удар на капитана Илиев в стената.
49' Белаид е извъшил нарушение в дъгата на наказателното поле, отлична възможност за гостите!
47' Греда Греда! Габриел Обертан успя да открадне топката след слабо връщане на Андраде, напредна бързо в половината на Черно море, но ударът му срещна десния страничен стълб!
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+1' Край на мача Край на първата част.
45' Минута добавено време
43' Жълт картон Ндонгала получава жълт картон за реплика срещу съдията.
43' Белаид центрира, но Ндонгала изчисти бързо в корнер, който бе изпълнен бързо не без опасност за гостите.
39' Удар Удар на Гомез от фаул, но в стената от футболисти на Черно море.
34' Засада Станислав Костов бе изведен в наказателното поле, но е в положение на засада.
31' Удар Неточен удар на Давиде Мариани.
27' Удар Нов далечен удар към вратата на Черно море, този път Кабрал не успя да преодолее Макенджиев.
23' Смяна за състезател излизащ от игра Антъни Белмонт е заменен.
23' Смяна за състезател влизащ в игра Жорди Гомез заменя контузения Белмонт.
22' Гол Гол за Черно море!!! Феноменален гол на Георги Илиев, който със задна ножица вкарва топката в мрежата на Левски!!!
21' Bнимание Атака на Черно море отляво, Фенуш извади за Ндонгала, той шутира към вратата, Ейолфсон отклони и заблуди вратаря, но топката излезе в корнер
20' Bнимание Далечен удар по земя на Обертан, Макенджиев успя да отклони!
17' Жорди Гомез загрява, ако се наложи да замени Белмонт.
16' Контузия или получаване на медицинска помощ Лекарска намеса за Белмонт.
14' Нарушение на Белмонт в близост до пеналта на Черно море.
13' Лошо връщане към Макенджиев и топката излиза в корнер.
12' Опасна атака на "моряците", отбраната на Левски обаче се справя и успява да изчисти топката.
10' Удар Опит на Станислав Костов да отклони триково към вратата на Макенджиев, но не затрудни вратаря на гостите.
9' Жълт картон Белаид задържа Ндонгала, спирайки опасна атака на Черно море, и за това си действие получи жълт картон.
4' Грешка в центъра на Черно море, Обертан бе изведен на десния фланг, но сбърка при опита си да върне към включващия се Кабрал.
1' Удар Атака в първата минута на Левски, Обертан стреля опасно, но топката се отби в тялото на бранител.
1' Начало на мача Начало на двубоя!