Кой ще стане шампион на Англия?

09 август 2018 20:43 Пламен Димитров

ИЗВЪНРЕДНО: Гришо с втора инфарктна победа на "Роджърс Къп" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Григор Димитров победи драматично 20-годишния американец Франсис Тиафо в мач от третия кръг на турнира от сериите Мастърс 1000 в Торонто.

Бойкотиращият България тенисист се наложи със 7:6 (1), 3:6, 7:6 (4) и така се класира за ¼-финалите на турнира „Роджърс Къп“.

Петият в света хасковлия постигна втори пореден успех с тайбрек в надпреварата, след като преди ден се справи трудно с Фернандо Вердаско, а по този начин подобри представянето си в турнира от миналата година, когато отпадна в трети кръг.

Българинът показа както някои от най-добрите си страни в мача срещу Тиафо, така и някои сривове, които можеха да му костват ново поражение.

Гришо обаче показа здрави нерви, преодоля спада от средата на втората и началото на третата част, за да се поздрави в крайна сметка с успеха.

Мачът започна с оспорван първи сет, в който Димитров първи допусна пробив, но веднага го върна, а в тайбрека буквално отнесе съперника си със 7:1.

Втората част започна равностойно, но в средата ѝ Гришо допусна спад, изигра слаб сервис гейм с много грешки, изостана с 15:40 и още на първата точка за пробив пред Тиафо допусна двойна грешка.

Сервирайки за сета, Тиафо изостана с 0:30, като на Гришо помогна и ястребото око, но американецът все пак изравни.

Добра защита и нова негова грешка доведоха до първата точка за пробив за Григор в сета, но американецът се спаси, след това поведе с ас, а секунди по-късно затвори сета с уинър по диагонала след хубав сервис.

В почивката между сетовете Димитров се прибра до съблекалнята, но за съжаление лошата серия продължи на старта на решителната трета част, която започна с ужасен сервис гейм на Димитров, който беше пробит на 0.

Гришо се върна в мача, като успя да върне пробива след дълъг четвърти гейм. Малко по-късно българинът, и по-точно часовникът на корта, дадоха точка за пробив на Тиафо, но след кратка разправия със съдиите, Гришо все пак се спаси, при това с ас от втори сервис.

При резултат 5:5 последва много дълъг сервис гейм на Гришо, продължил над 6 минути, в който българинът трябваше да спасява нови две точки за пробив, но се справи и поведе, а малко по-късно мачът влече в решителен тайбрек.

Тиафо първи успя да пробие в него и поведе с 4:2, но в този момент Григор се събра и не даде дори точка повече на съперника, пробивайки три пъти подаването му за крайната победа.

Така Гришо се класира за четвъртфиналите, в които ще се изправи срещу победителя от двубоя между Кевин Андерсън и Иля Ивашка.