До къде ще стигне Лудогорец в Европа?

11 август 2018 16:26 Емил Арсов

Късметът покри Тотнъм за успех в Нюкасъл (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тотнъм победи като гост Нюкасъл с 2:1 в мач от първия кръг на английската Висша лига.

Двубоят на „Сейнт Джеймсис Парк“ се игра пред 51 749 души и започна вихрено.

Гостите откриха резултата още в осмата минута, когато защитникът Ян Вертонген стреля с глава и топката едва премина голлинията.

Впоследствие стана ясно, че тя е била на едва 9,36 милиметра зад чертата, но технологията се намеси и попадението бе зачетено.

Нюкасъл обаче отвърна много бързо на удара и след само 149 секунди стигна до изравнителен гол.

Той бе дело на испанеца Хоселу, засякъл с глава отлично центриране на Мат Ричи.

Радостта на „свраките“ също не бе много дълга, тъй като седем минути по-късно „шпорите“ отново бяха напред в резултата.

Това стана факт, след като Серж Орие намери в пеналта Деле Али и английският национал прати майсторски топката в мрежата също с глава.

След това темпото на игра спадна и почивката дойде при резултата 2:1 в полза на Тотнъм.

Нюкасъл започна по-силно второто полувреме и в 47-ата минута Мохамед Диаме нацели гредата, а малко по-късно бразилецът Кенеди бе изведен чудесно сам срещу вратаря, но Юго Лорис се хвърли в краката му и спаси.

После гостите се прибраха в своята половина и разчитаха на контраатаки, което не им донесе особен успех.

В 59-ата минута на терена се появи лятното попълнение на домакините Саломон Рондон, а малко преди края венецуелецът можеше за първи път да вкара в дебюта си като професионален футболист.

Той получи страхотен пас от Джонджо Шелви и стреля, но ударът му бе блокиран от Ян Вертонген, а после топката срещна напречната греда.

Така негативната традиция за Рондон продължи, като същото важи и за нападателя на гостите Хари Кейн, който отново не успя да се разпише през месец август.

Тотнъм пък отново не загуби мач, в който бележи Деле Али, стартирайки сезона с успех, макар и доста труден.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

НЮКАСЪЛ: Дубравка, Кларк, Ласкел, Дъмет, Йедлин, Шелви, Диаме, Ричи, Кенеди, Хоселу, Айосе Перес;

ТОТНЪМ: Лорис, Вертонген, Санчес Мина, Орие, Дейвис, Сисоко, Ериксен, Дайър, Али, Моура, Кийн;