Черно море взе на абордаж "Лаута" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Моряците" спечелиха с 2:0 гостуването на Локо Пловдив в двубой от VI кръг на Първа лига

Черно море записа втори успех в шампионата, след като се наложи с 2:0 над Локо Пловдив при гостуването на „железничарите” на Лаута. Футболистите на Бруно Акрапович нямаха късмет в днешния двубой, след като удариха две греди до 20-ата минута. Фамозен гол на Патрик Андраде в 23-ата даде преднина на гостите, а Радослав Василев удвои в 29-ата. В края на двубоя Игор Банович от Локомотив бе изгонен заради втори жълт картон.

Първата половина на полувремето мина под диктовката на домакините, като единствено липсата на късмет попречи на „смърфовете” да водят в резултата.

В 6-ата минута „железничарите” организираха бърза контраатака, но Карагарен забави нападението след слабо овладяване на топката, деветката все пак успя да пусне наляво за включващия се Димитър Илиев, който със силен удар прати топката към далечната греда, но малко не му достигна да зарадва феновете на Лаута с попадение.

Томашевич центрира в наказателното поле в 15-ата, Димитър Илиев свали към Михалевич, който нацели левия страничен стълб.

Пет по-късно напречната греда помогна на Макенджиев при силен шут на Абделхаким Буна.

Ситуацията на терена се промени коренно след 23-ата минута, когато „моряците” откриха резултата. След центриране в пеналта топката бе изчистена, Патрик Андраде бе оставен без опека и от 30-ина метра насочи неспасяемо в долния десен ъгъл.

Пробив на Кононго завърши с удар,  при който се получи рикошет в Езе, но Луков съумя да избие с една ръка в корнер. Дани Кики изпълни ъгловия удар, Банович опита да изчисти в предни позиции, но отклони към точката за дузпа, където Радослав Василев изпревари Везалов и прониза мрежата на Локомотив за втори път.

Малко преди края на първото полувреме Фортуна за пореден път обърна гръб на домакините. След корнер Макенджиев излезе и боксира, Карагарен  бе на правилното място и отправи плътен удар към вратата, но Илиас Хасани изби от самата голлиния.

Първото по-сериозно положение след почивката бе на сметката на Локомотив. В 67-ата се получи разбъркване в пеналта на „моряците”, а Игор Банович отправи удар, но Макенджиев закова топката, въпреки че видимостта му бе затруднена от стената от играчи пред него.

Играта бе спирана твърде често заради нарушения, а подаванията и на двата отбора нямаха нужната точност през вторите 45 минути. Най-интересните моменти за полувремето бяха в последните пет минути, когато атаката и на двата тима се активизира.

Васил Панайотов можеше да направи резултата класически, но Мартин Луков се намеси решително и отклони в корнер.

В 86-ата минута Игор Банович получи втори жълт картон и остави своя тим да доиграе мача в намален състав.

Най-чистото положение за Локомотив бе в добавеното време, когато Михалевич не успя да преодолее Макенджиев от малък ъгъл. В ответната атака Луков пък изби с крак след удар на Зехиров.

Локомотив (Пловдив) - Черно море 0:2
0:1 Андраде (23`)
0:2 Радослав Василев (29`)

Локомотив: 71. Луков, 50. Томашевич, 15. Везалов, 6. Езе, 7. Петрович, 10. Умарбаев, 34. Банович, 91. Нурбуна, 9. Карагерен (к), 14. Илиев, 12. Михалевич
Старши треньор: Бруно Акрапович

Черно море: 88. Макенджиев (к), 33. Енчев, 70. Димов, 23. Хасани, 41. Кононго, 38. Фунду, 16. Витанов, 7. Андраде, 9. Фенуш, 99. Кики, 10. Василев
Старши треньор: Илиан Илиев