Наполи с грандиозен обрат срещу Милан (ВИДЕО)

Желински и Мертес донесоха трите точки за тима на Карло Анчелоти

Наполи сътвори грандиозен обрат от 0:2 до 3:2 срещу Милан в мач от втория кръг на Серия "А", игран на стадион "Сан Паоло".

"Росонерите" поведоха с попадения на Джакомо Бонавентура (15) и Давиде Калабрия (49). До този момент гостите демонстрираха голямо самочувствие и стабилна игра в защита, но после дойде звездният миг на Пьотр Желински.

С две страхотни изпълнения (53, 63) той възстанови равенството. В 80-ата минута резервата Дрис Мертенс донесе успеха за Наполи.

Така възпитаниците на Карло Анчелоти имат пълен актив от 6 точки, докато за Милан това беше първи мач за сезона след отложеното домакинство на Дженоа.

Гостите стигнаха до първото си попадение след четвърт час игра. Фабио Борини свали с глава към Джакомо Бонавентура, който с красив удар от въздуха простреля Давид Оспина. Това беше и първията точен шут към вратата на Наполи.

До почивката домакините владееха инициативата, ноне успяха да изравнят. Само четири минути след началото на второто полувреме Милан нанесе нов удар - Сусо намери Давиде Калабрия отдясно и той с удар по земя не остави шансове на Оспина за 2:0!

Малко след това Наполи се върна в мача, след като Желински с много хубав шут от движение преодоля Донарума за 1:2! В 67-ата минута полякът вкара втори гол. След корнер Тимуе Бакайоко изчисти с глава точно на крака на халфа, който с удар от дистанция преодоля за втори път Донарума, за да изравни резултата!

В 81-ата минута обратът беше факт! Диавара пусна пас в коридор към Алан, който подаде към далечната греда. Там Мертенс не сбърка и донесе драматичната победа на Наполи с 3:2.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

НАПОЛИ: Оспина, Хисай, Албиол, Кулибали, Марио Руи, Желински, Хамшик, Алан, Кайехон, Милик, Инсиние

МИЛАН: Донарума, Калабрия, Мусачио, Романьоли, Родригес, Кеси, Билия, Бонавентура, Сусо, Игуаин, Борини