РБ Лайпциг с домакинска издънка срещу новак (ВИДЕО)

Домакините излязоха като фаворити

Класиралият се за груповата фаза на Лига Европа РазенБалшпорт Лайпциг се подхлъзна у дома срещу новака този сезон Фортуна (Дюселдорф) и завърши 1:1 с него в среща от втория кръг на германската Бундеслига.

Домакините излязоха като фаворити в срещата и владееха повече топката, но нито те, нито гостите от Дюселдорф успяха да реализират някое от положенията си през първата част.

Почти веднага след почивката бившият халф на Щутгарт Матиас Цимерман (47) изведе Фортуна напред в резултата след асистенция на защитника Нико Гиселман и удар от границата на наказателното поле. Гостите продължиха да играят затворено и на контраатаки, а превъзходството на „червените бикове“ даде резултат двайсетина минути след първия гол и Жан-Кевин Огустен (68) изравни с малко късмет след рикошет в крака на бранител.

До края на мача най-чистото положение за гол имаха гостите, които в 85-ата минута чрез Марвин Дукш можеха отново да поведат, но след удара на футболиста топката облиза напречната греда. Финалният натиск на домакините не доведе до нов гол и се стигна до реми.

След това равенство и двата тима спечелиха първа точка за сезона. В първия кръг те допуснаха загуби – РБ Лайпциг при визитата си на Борусия (Дортмунд) с 1:4, а Фортуна у дома от Аугсбург с 1:2.

В следващия кръг след паузата за националните отбори на 15 септември тимът от Източна Германия ще приеме Хановер 96 във второ поредно домакинство, а отборът от Дюселдорф ще е домакин на Хофенхайм.

Ас на Лайпциг е с тежка травма, ще пропусне Евро 2024

Австрийският национал няма да може да играе в надпреварата

Щутгарт постави Байерн на колене и мечтае за второто място (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до успех с 3:1 след два късни гола

Дортмунд смачка Аугсбург, вкара цели пет гола във вратата на гостите (ВИДЕО)

Рурците показаха отлична игра

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)