НА ЖИВО В NOVSPORT: Лудогорец - Байер 2:3

Кешеру и Марселиньо направиха 2:0, но германците осъществиха пълен обрат

Шампионът Лудогорец започва тази вечер участието си в груповата фаза на Лига Европа. Съперник на “орлите” ще е Байер (Леверкузен), който се намира в слаба форма от началото на сезона и е на дъното в класирането на Бундеслигата, без спечелена точка след третия кръг. “Аспирините” обаче са амбицирани да направят първата крачка към излизането от кризата още днес и ще заложат на близък до оптималния си състав.

Целта пред Лудогорец е да прескочи груповата фаза и в Разград разчитат да стартират с 3 точки. “Орлите” записаха победа в първия си мач в групи само веднъж - преди 5 години, когато удариха ПСВ Айндховен в Холандия. През миналия сезон шампионите отново стигнаха до групите на Лига Европа и бяха в компанията на тим от Германия - Хофенхайм.

Леверкузен не се представя сполучливо на Балканите. От 10 гостувания в региона германците имат 3 победи, 3 равенства и 4 загуби. Една от тях е от ЦСКА през 2005 година, когато за “аспирините” игра и Димитър Бербатов.

Мачът на “Лудогорец Арена” започна в 22:00 часа, а рефер е италианецът Паоло Мацолени.

Лудогорец - Байер 2:3

1:0 Кешеру (8')

2:0 Марселиньо (30')

2:1 Хаверц (38')

2:2 Телин (63')

2:3 Хаверц (69')

1' Начало на мача

4' Хаверц стреля неточно отдистанция. Преди топката да стигне до него, домакините имаха претенции за нарушение срещу Натанаел, но такова не бе отсъдено

8' ГОООООООООООООООЛ за Лудогорец! "Орлите" повеждат след фамозно изпълнение на фаул от Клаудиу Кешеру

20' Жълт картон за Марселиньо за симулация

22' Чудесна възможност за Байер! Паулиньо получи в наказателното поле, очи в очи с Ренан, но се засуети и не успя да нанесе хубав удар

27' Сериозен натиск на гостите в последните 10-ина минути. Лудогорец дебне за скоростни контри. При една от тях Лукоки напредна отдясно, но центрирането му в наказателното поле не бе прецизно

28' Ларс Бендер засече с глава центриране в наказателото поле, но след рикошет в играч на домакините, топката премина до лявата греда - в корнер

30' ГОООООООООООООООЛ за Лудогорец! Вандерсон нахлу в наказателното поле, след като бе намерен с пета от Кешеру, след което върна към Марселиньо. Последният пък почти на празна врата не сгреши за 2:0

32' Хаверц стреля опасно от границата на наказателното поле, но до лявата греда

38' ГОЛ за Байер! Хаверц с безапелационно точен изстрел от дъгата пред наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл за 2:1

44' Жълт картон за Ларс Бендер

45' Недялков засече с глава центриране от фаул, но много неточно

45+1' Край на първото полувреме

46' Начало на второто полувреме

46' Излиза Паулиньо

46' Влиза Воланд

51' Хаверц стреля от малък ъгъл, Ренан първоначално изби, а след това и улови топката

59' Байер за малко да изравни! Вендел пусна остър пас, успоредно на голлинията, но сантиметри не достигнаха на Телин да засече топката от непосредствена близост

61' Жълт картон за Кор

63' ГОЛ за Байер! Бранд пусна остро, успоредно на голлинията, Ренан плонжира и изби, но право на крака на Кисе Телин. За последния не остана нищо друго, освен да прати топката в празнената врата за 2:2

69' ГОЛ за Байер! Хаверц с прецизен удар от границата на наказателното поле прати топката от вътрешната стрна на лявата греда за 2:3

71' Жъкт картон за Телин

73' Излиза Ларс Бендер

73' Влиза Леон Бейли

75' ГРЕДА за Лудогорец! Кешеру стреля от малък ъгъл, но вратаря изби в корнер. След неговото изпълнение Антон Недялков засече с глава, но топката срещна дясната греда

76' Илиза Светослав Дяков

76' Влиза Яцек Горалски

80' Телин стреля опасно по диагонала, но Ренан успя да се разтегне и да избие в корнер

82' Излиза Марселиньо

82' Влиза Брандао, който прави дебют за Лудогорец

84' Жълт картон за Кампаняро

85' Жълт картон за Воланд

88' Жълт картон за Козмин Моци

89' Бейли стреля опасно от границата на наказателното поле, но до лявата греда

90' Излиза Телин

90' Влиза Аларио

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 6. Натанаел, 10. Густаво Кампаняро, 18. Светослав Дяков, 28. Клаудиу Кешеру, 30. Козмин Моци, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Джоди Лукоки

Резерви: 1. Хорхе Броун, 5. Георги Терзиев, 7. Димо Бакалов, 9. Брандао, 37. Жоао Пауло, 44. Яцек Горалски, 90. Рафаел Форстър

БАЙЕР: 1. Храдеки, 4. Тах, 5. С. Бендер, 7. Сампайо Фито, 8. Л. Бендер, 10. Бранд, 11. Кисе Телин, 18. Вендел, 21. Кор, 23. Визер, 29. Хаверц

Резерви: 28. Йозкан, 6. Драгович, 9. Бейли, 13. Аларио, 16. Жедвай, 31. Воланд, 38. Белараби

Novsport.com ще проследи мача на живо за своите читатели, посредством чат - коментар.