Кой ще спечели битката в София на 27 октомври?

22 септември 2018 21:50 Васил Костов

ЦСКА и Божинов свалиха Левски от върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА се завърна на първото място във временното класиране на Първа лига. "Армейците" се наложиха с 2:0 като гости на Ботев (Враца) и по този начин се изравниха по точки с Левски. Заради по-добрата си голова разлика обаче, воденият от Нестор Ел Маестро тим оглавява подреждането. Тъй като на стадион "Христо Ботев" във Враца няма осветление, двубоят се игра в Монтана.

Срещата започна с натиск на гостите и това даде резутлат в 14-ата минута. Кирил Десподов стреля директно от фаул под стената, топката срещна гредата, след което удари Валери Божинов и влетя в мрежата за 0:1.

120 секунди по-късно Йордан Апостолов стреля от дистанция, но встрани от вратата.

В 18-ата минтуа Петър Атанасов прати топката в мрежата на Черниаускас, но след като вече бе прозвучал сигнал за засада.

Секунди след това ЦСКА направи сериозен пропуск. Десподов излезе сам срещу вратаря и стреля по диагонала, но до дясната греда.

В 28-ата минута Али Соу засече с глава центриране в наказателното поле, но право в ръцете на вратаря. Домакините отговориха 3 минути по-късно. Страховит удар на Йордан Апостолов от дистанция, обаче бе избит от Черниаускас в корнер.

В 38-ата минута ЦСКА удвои аванса си. Али Соу бе изведен от Едвин Джеси сам срещу вратаря и без проблеми прати топката в мрежата за 0:2.

В края на полувремето Атанас Фиданин получи контузия и бе принудително заменен от Валери Домовчийски.

В началото на втората част Кирил Десподов стреля над вратата от фаул. Далечен удар на Валери Божинов пък бе уловен без проблеми от Черниаускас.

В 53-ата минута главният съдия Валентин Железов отсъди дузпа за Ботев (Вр), след като Чорбаджийски фаулира в наказателното поле Петър Атанасов. Изстрелът от бялата точка на Валери Божинов, обаче срещна лявата греда. По този начин звездата на врачани окончателно се превърна в антигерой за своя отбор в този мач.

В 63-ата минута Валери Божинов стреля атрактивно със задна ножица, но топката рикошира в защитник на ЦСКА и излезе в корнер.

В 72-ата минута Валери Домовчийски нацели напречната греда от 2 метра на празна врата. В ситуацията обаче бе маркирана засада.

Четвърт час преди края Ботев (Вр) по чудо не отбеляза гол. Ненов нахлу в наказателното поле и пусна остро, успоредно на голлинията. Александър Дюлгеров в опита си да изчисти бе на път да прати топката в собствената си врата, но Черниаускас я закова на голлинията.

В заключителните минути мощен изстрел на Тиаго бе избит от Костов в корнер.

Събития

90+3' Край на мача Край на мача
87' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Спас Георгиев
87' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Петър Атанасов
84' Мощен изстрел на Тиаго бе избит от Костов в корнер
81' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Кристиян Малинов
81' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Рубен Пинто
75' Bнимание Ботев (Вр) по чудо не отбеляза гол. Ненов нахлу в наказателното поле и пусна остро, успоредно на голлинията. Александър Дюлгеров в опита си да изчисти бе на път да прати топката в собствената си врата, но Черниаускас я закова на голлинията
73' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Мауридес
73' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Али Соу
72' Валери Домовчийски нацели напречната греда от 2 метра на празна врата. В ситуацията обаче бе маркирана засада
68' Жълт картон Жълт картон и за Кирил Десподов
63' Валери Божинов стреля атрактивно със задна ножица, но топката рикошира в защитник на ЦСКА и излезе в корнер
57' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Александър Дюлгеров
57' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Стивън Перейра
54' Греда Валери Божинов стреля в лявата греда от бялата точка
53' Жълт картон Жълт картон за Божидар Чорбаджийски
53' Дузпа за Ботев (Вр), след като Чорбаджийски фаулира в наказателното поле Петър Атанасов
51' Далечен удар на Валери Божинов бе уловен без проблеми от Черниаускас
48' Кирил Десподов стреля над вратата от фаул
46' Начало на второто полувреме
45+1' Край на първото полувреме
42' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Валери Домовчийски
42' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Атанас Фиданин
38' Гол Гооооооол за ЦСКА! Али Соу бе изведен от Едвин Джеси сам срещу вратаря и без проблеми прати топката в мрежата за 0:2
31' Bнимание Страховит удар на Йордан Апостолов от дистанция бе избит от Черниаускас в корнер
28' Али Соу засече с глава центриране в наказателното поле, но право в ръцете на вратаря
25' Жълт картон Жълт картон за Стивън Перейра
23' Жълт картон Жълт картон за Йордан Апостолов
19' Bнимание Десподов излезе сам срещу вратаря и стреля по диагонала, но до дясната греда
18' Петър Атанасов прати топката в мрежата на Черниаускас, но след като вече бе прозвучал сигнал за засада
16' Йордан Апостолов стреля от дистанция, но встрани от вратата
14' Автогол Гооооооол за ЦСКА! Кирил Десподов стреля от фаул под стената, топката срещна гредата, след което удари Валери Божинов и влетя в мрежата за 0:1
10' Чорбаджийски засече с глава центриране от корнер, но топката рикошира в "зелен" защитник и излезе в нов ъглов
4' Жълт картон Жълт картон за Даниел Гаджев
1' Начало на мача Начало на мача