Юве се откъсна с 6 точки пред Наполи в Италия (ВИДЕО)

Манджукич заби два гола при обрат на шампионите в битката за върха

Ювентус спечели с 3:1 домакинстовото си на Наполи и дръпна с 6 точки на върха в класирането на Серия "А".

Тимът на Макс Алегри вече е в серия от 8 последователни успеха във всички турнири и води в клрасирането с 21 точки. Марио Манджукич вкара на два пъти за успеха на "бианконерите".

С две попадения на Марио Манджукич (25, 49) обаче "бианконерите" направиха пълен обрат, а в 58-ата минута Руи Марио от състава на гостите беше изгонен за втори жълт картон. До края на дербито Бонучи оформи крайния резултат след посредната асистенция на Роналдо.

Първата интересна ситуация дойде в 6-ата минута, когато Пьотър Зелински шутира, но Шчесни изби в ъглов удар. Отговорът на домакините не закъсня. Роналдо отправи бомбен шут от над 25 метра, но Оспина се справи.

След това Роналдо стреля, а при разбъркването нито Джорджо Киелини, нито Пянич успяха да вкарат втори гол във вратата на гостите.

В 59-ата минута реферът Лука Банти даде червен картон на крайния бранител на Наполи Марио Руи, който влезе много грубо в краката на Пауло Дибала.

В 84-ата минута Кристиано също получи шанс да запише името си сред голмайсторите, но португалецът не успя да се възползва от доброто подаване на Манджукич. Секудни преди края резервата Бернардески се опита да изведе Роналдо на голова позиция, но бранител на гостите се справи. Това бе и последната интересна ситуация в битката на "Алианц Стейдиъм".

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЮВЕНТУС: Шчесни, Жоао Кансело, Алекс Сандро, Бонучи, Киелини, Джан, Пянич, Матюиди, Роналдо, Дибала, Манджукич

НАПОЛИ:  Оспина, Марио Руи, Албиол, Кулибали, Хисай, Хамшик, Алан, Койехон, Инсиние, Жиелински, Мертенс