Ще успее ли Антони Здравков в Лудогорец?

02 октомври 2018 23:52 Васил Костов

Байерн и Аякс останаха непобедени и след сблъсъка помежду си (ВИДЕО+СНИМКИ)

Един от най-големите мачове в историята на КЕШ и Шампионска лига се завърна подобаващо. На "Алианц Арена", Байерн и Аякс изиграха много интересен двубой, който в крайна сметка завърши без победител - 1:1.

Така, след като спечелиха убедително първите си срещи от група "Е", съперниците остават непобедени и с актив от по 4 точки си делят първото място.

След 180 секунди игра, Робен изпълни марковия си удар в далечния ъгъл, но Онана изби в корнер.

Минутка по-късно обаче, германците поведоха. Робен центрира чудесно в наказателното поле, където Хумелс засече с глава за 1:0.

След първоначалния смут от инкасираното попадение, гостите успяха да отговорят след четвърт час игра. Таляфико намери Тадич, чийто изстрел обаче не затрудни Нойер. Вратаярт на Байерн трябваше да се намесва и след удар на Зиеш.

В 22-ата минута Аякс изравни. Мазрауи направи двойно подаване с Тадич и с левия крак простреля Нойер за 1:1. Това бе първо негово попадение за холандците, след 23 изиграни мача.

10 минути след попадението, Хави Мартинес можеше да вкара много красив гол от сериозна дистанция, но топката за малко не попадна в очертанията на вратата. Отново той можеше да се разпише с глава, но пак стреля на сантиметри в аут.

Минутка преди да изтече редовното време на първото полувреме, Зиеш изстреля истински снаряд извън наказателното поле, но Нойер успя със сетни сили предотврати пълен обрат.

В началото на втората част Аякс набързо създаде две опасности. Тадич от няколко метра не успя да нанесе хубав удар и Нойер без проблеми улови. Таляфико пък бе оставен непокрит в наказателното поле, но вратарят на Байерн се справи и с неговия изстрел.

В 73-ата минута Ван де Беек бе оставен непокрит в наказателното поле, но стреля неточно.