Барса стигна само до равенство (ВИДЕО+СНИМКИ)

Есекиел Гарай откри резултата за „прилепите“ на Местая, а Лионел Меси изравни

Шампионът Барселона не успя да спечели в четвърти пореден мач за първенство, след като завърши 1:1 при визитата си на Валенсия в среща от осмия кръг и отстъпи първата позиция на Севиля.

Андалусци се изкачиха на върха след победата си вкъщи над Селта (2:1) по-рано и с 16 точки остават лидери, а каталунците са втори с точка по-малко. Есекиел Гарай (2) откри резултата за „прилепите“ на Местая, а Лионел Меси (23) изравни.

Малко повече от минута след началото на двубоя домакините ликуваха. След изпълнение на корнер Жерард Пике не се ориентира и допусна поредна грешка от началото на сезона, която последва след неумела игра на първа греда от Вермален и Нелсон Семедо. Номер 3 на практика асистира с гръб за Есекиел Гарай, който се разписа абсолютно сам пред голлинията - 1:0.

"Прилепите" продължиха да застрашават сериозно вратата на испанския шампион. В шестата минута Гонсало Гедеш нахлу отдясно и извади за Гамейро в наказателното поле. "Деветката" запази топката и я подаде към Батшуай, който шутира много опасно покрай гредата. Минута по-късно последва нов изстрел към вратата на Марк-Андре тер Стеген. Жофри Кондогбия завъртя топката от дъгата и сантиметри не му достигнаха.

В 23-ата на сцената излезе геният на Меси. Аржентинецът направи двойно подаване с Луис Суарес, след което последва мощен удар на аржентинеца от 20 метра ниско долу до дясната греда на Нето - 1:1.

След гола "блаугранас" продължиха да играят по-активно и да търсят пробойни в отбраната на "бяло-черните". Момчетата на Марселино рядко напускаха половината си с топка в краката. Барса сериозно затегна обръча около наказателното поле на своя опонент.

В 78-ата Луис Суарес поиска дузпа, претендирайки, че е изблъскан в гръб. В 80-ата Серхио Бускетс подаде към Меси, той овладя на гърди и стреля покрай близката греда в аут. Едва в 84-ата Валверде извърши първата си смяна: Усман Дембеле за Коутиньо. В 87-ата Меси набра скорост и тръгна към наказателното поле, където беше спрян от Гарай.