Кой ще спечели битката в София на 27 октомври?

12 октомври 2018 17:29 Николай Георгиев

Адриан Андреев ще играе за бронза

Тенисистът Адриан Андреев ще играе в мача за бронза на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. Местният любимец Факундо Диас Акоста спря българина на полуфинала с 6:4, 6:1.

В първия сет Диас Акоста поведе с 2:0, но малко след това Андреев върна пробива. В средата на тази част
Андреев поиска намеса на физиотерапевт и му беше превързано стъпалото.
Аржентинецът обаче продължи да играе много активно и проби за 5:4 и след това затвори с гейм на нула - 6:4. След почивката Диас Акоста започна с пробив още в първия гейм, но веднага Андреев отговори с рибрейк за 1:1.

Акоста продължи да доминира и взе три поредни гейма, предрешавайки всичко. Към момента Андреев е седми в юношеската ранглиста, а Диас Акоста е 13-и. В хода на турнира Диас Акоста победи и световния №1 в
тази възрастова група Чун-Хсин Цен.

Така Андреев ще играе утре в мача за бронза срещу бразилеца Жилберт Соареш Жуниор, отстъпил днес пред Хуго Гастон от Франция с 4:6, 1:6. Ако здравословното му състояние позволява, в турнира на двойки Андреев и
Ринки Хиджиката от Австралия ще срещнат на полуфинала французите Хуго Гастон и Клемен Табур, мачът е насрочен също за утре, петък след 16 ч. българско време.

8-delchevaМеждувременно българката Мария Делчева се класира за полуфиналите на отборния турнир по бадминтон. Тя е част от тим Алфа, който се наложи със 110:94 над Гама. В спор за място на финала Делчева и нейните съотборници тази нощ ще играят срещу отбор Тета. Полуфиналът е късно тази нощ българско време.

На Младежките Олимпийски Игри в Буенос Айрес, Аржентина състезателката ни по плуване Диана Петкова се класира на финал на 50 м. св. стил.

Диана Петкова изплува дистанцията от 50 метра св.стил за време 25.53, което е нов национален рекорд за жени. С този резултат тя влиза на финала с пето време.

На 800 м св. стил Йордан Янчев се нареди втори в своята т.нар "бавна" серия с време 8:13,49 мин.
Той ще трябва да изчака старта на „бързата“ серия тази нощ за да разбере крайното си класиране.