Черно море се върна на победния път срещу Дунав (СНИМКИ)

Георги Илиев с два гола в своя мач 300 за "моряците", Мартин Минчев отново със силен мач

В първия мач от програмата на 13-ия кръг на Първа професионална лига Черно море победи с 3:2 Дунав (Русе) в много интригуващ мач на стадион "Тича" във Варна. Домакините трябваше на два пъти да си връщат преднината в двубоя, като в крайна сметка се поздравиха с трите точки.

Срещата започна отлично за гостите, които поведоха още във 2-та минута, след като Илиас Хасани си вкара автогол при центриране отляво. Той се опита да изчисти топката, но вместо това я прати в собствената си мрежа.

Отговорът на Черно море дойде седем минути по-късно, когато капитанът Георги Илиев се възползва от отбита в гредата топка след удар на Мартин Минчев и отблизо отбеляза за 1:1.

В 22-та минута Хасани подаде към Панайотов, но ударът му бе блокиран. Само десет минути след това обаче Мирослав Енчев вкара за 2:1, след като Мартин Минчев стреля от въздуха след центриране, Филип Димитров блокира топката, но тя попадна у защитника на домакините и той отбеляза.

Второто полувреме можеше да започне перфектно за домакините, но в 46-та минута Мартин Минчев не успя да уцели очертанията на вратата, след като излезе сам срещу Димитров. Точно след час игра пък влезлият в игра Александър Александров удари напречната греда при изпълнение на пряк-свободен удар.

В 70-та минута Васил Панайотов беше много близо до нов гол във вратата на Дунав, но топката изпратена от извън наказателното поле се отби в гредата. Така се стигна до 78-та минута, когато Ндиайе центрира топката пред Макенджиев, Хасани се подхлъзна при опита си да изчисти и центрирането стигна до Ахмедов, който намери Исмаил Иса и нападателят нямаше проблем да отбележи за 2:2.

Само три минути по-късно обаче героят за Черно море отново се казваше Георги Илиев, който изпълни по перфектен начин пряк-свободен удар от лявата страна и оплете топката в далечния паяк на Димитров.

Така Черно море събра 18 точки в класирането и излезе на шестото място - на една пред вече седмия Локо (Пловдив), които са с мач по-малко. Дунав пък остана на 12-то място и не успя да продължи положителната си серия, след като в миналия кръг победи "железничарите" от Пловдив.

Черно море - Дунав 3:2
0:1 Хасани (2`-автогол)
1:1 Георги Илиев (9`)
2:1 Енчев (32`)
2:2 Исмаил Иса (78')
3:2 Георги Илиев (82')

Черно море: 88. Макенджиев, 33. Енчев, 70. Димов, 23. Хасани, 41. Кононго, 38. Ндонгала, 71. Панайотов, 21. Русев (к), 16. Витанов, 90. Минчев, 10. Василев

Дунав: 12. Димитров, 24. Петров, 16. М. Ковачев (к), 5. Динков, 77. Костадинов, 17. Коконов, 31. Станоев, 83. Попадийн, 98. С. Ковачев, 22. Иса, 9. Ахмедов

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"