Локо Пд се завърна към победите и влезе отново в Топ 6 (ВИДЕО)

"Смърфовете" надвиха с 2:1 гостуващия на "Лаута" Витоша Бистрица

Локомотив Пловдив се завърна в Топ 6 след победа с 2:1 над Витоша Бистрица в среща от 13-ия кръг на Първа лига.

„Железничарите” откриха резултата в 19-ата минута след точно изпълнена дузпа от Димитър Илиев, а малко преди почивката (41`) Ожболт увеличи преднината на домакините. Долапчиев оформи крайното 2:1 в 73-ата минута.

Първи шанс за гол имаха гостите, след като в 16-ата минута Долапчиев проби отдясно и центрира за Садула, но вратарят на „железничарите” реагира бързо и успя да опази мрежата си суха.

В 19-ата „смърфовете” получиха правото да изпълнят дузпа, след нарушение срещу Милчев в пеналта, а Димитър Илиев не сгреши от бялата точка за 1:0.

Гостите отвърнаха с няколко добри атаки, но Купенов и Долапчиев не показаха точен мерник.

В 41-ата минута Ожболт отбеляза красив гол, поемайки с гръб към вратата, след което матира за втори път Василев с точен изстрел в горния ъгъл.

В началото на втората част опасен удар на Димитър Илиев мина близо до целта.

Витоша намали изоставането в 73-ата минута, когато Гьонов направи добър пас за Долапчиев и след отличен изстрел гостите стигнаха до попадение.

Три по-късно Карагарен остана сам срещу Християн Василев, успя да го финтира, но загуби контрол върху коженото кълбо и не успя да вкара.

Резултатът се запази и Локомотив се поздрави с трите точки. Така пловдивският тим има 20 в актива си и измести градския съперник Ботев от петото място, „канарчетата” обаче са с мач по-малко. Витоша остава на 10-о място с  13 точки.

Локомотив Пд: 71. Луков, 20. Петрович, 5. Георгиев, 50. Томашевич, 6. Езе, 34. Банович, 29. Ангелов, 91. Буна, 44. Посинкович, 12. Ожболт, 14. Илиев

Витоша: 1. Василев, 2. Гочев, 6. Гьонов, 11. Кутев, 22. Милчев, 24. Купенов, 45. Долапчиев, 80. Котев, 88. Лазаров, 99. Христов, 14. Садула

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"