Цецо Соколов с 22 точки при победа на Лубе в Италия

Тимът му излезе начело в класирането с три победи от три мача

Волейболният национал Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) постигнаха трета поредна победа в Суперлигата на Италия. Вицешампионите спечелиха гостуването си на Калцедония (Верона), с българският център Алекс Грозданов в състава, с 3:1 (-22, 21, 24, 19) в мач от 3-ия кръг на шампионата, игран пред над 4000 зрители в зала "ЕйДжиЕсЕм Форум".

Така Лубе излезе начело във временното класиране с 3 победи от 3 мача и 9 точки, с колкото е и шампионът Сър Сейфти Конад (Перуджа), но с по-лоши показатели. Алекс Грозданов и съотборниците му пък се смъкнаха на 10-о място с 1 победа, 2 загуби и 3 точки.

В междинния 4-и кръг Соколов и компания са домакини именно на шампионите от Перуджа, докато мачът на Верона с Кастелана Гроте е отложен за 5-и декември. Супердербито между Лубе - Перуджа е в четвъртък (1 ноември) от 17,00 часа българско време.

Цецо Соколов, който се възстановяваше от операция на коляното, показа, че влиза във все по-добра форма и бе най-полезен за Лубе с 22 точки (3 блока и 54% ефективност в атака). Кубинският център Робертланди Симон пък добави още 21 точки (4 блока, 2 аса и 63% ефективност в атака) за успеха.

От другата страна Алекс Грозданов влезе за малко като резерва в третия гейм, но така и не успя да се отчете с точка. Над всички за Верона бе френският национал Стефан Бойер със страхотните 31 точки (3 блока, 1 ас и 55% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за победа.