ПСЖ бетонира първото си място с успех над Лил (ВИДЕО)

Парижани отказват всички съперници във Франция рано-рано

Френският шампион ПСЖ победи с 2:1 преследвача си в класирането на Лига 1 Лил като домакин в мач от 12-ия кръг на френското първенство. Головете в мача паднаха през втората част, като Килиян Мбапе отново беше над всички.

Срещата на Парк де Пренс започна по-активно за Лил, но постепено домакините иззеха инициативата. Удари на Мюние и Неймар обаче бяха отразени и така почивката дойде при резултат 0:0.

Второто полувреме започна с неточен удар на Ди Мария, но в 70-та минута ПСЖ все пак откри чрез Килиян Мбапе, който беше изведен с хубав пас зад защитата и с перфектен фалциран удар отбеляза извън наказателното поле. Седем минути преди края французинът пробва да отбележи за втори път, но това стори Неймар минута по-късно, след като обработи топката на скорост около дъгата и с премерен изстрел записа името си сред голмайсторите.

Почетното попадение за "кучетата" дойде дълбоко в продължението на мача, когато точен бе Николас Пепе. Така ПСЖ вече е с 36 точки след 12 кръга и е с перфектен рекорд, докато Лил остава втори на 11 точки разлика от върха, допускайки третата си загуба за сезона.

Луис Енрике: ПСЖ е във великолепен момент

Вижте какво каза треньорът на парижани

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел