Манчестър и върха в Англия са сини след победа на Сити в дербито (СНИМКИ+ВИДЕО)

Пеп Гуардиола с нов персонален успех над Жозе Моуриньо след 3:1 на "Етихад"

Английският шампион Манчестър Сити победи градския съперник Манчестър Юнайтед с 3:1 в 177-то дерби на града, част от 12-ия кръг на Висшата лига. Момчетата на Пеп Гуардиола доминираха през целия двубой и със сигурност заслужиха новите три точки в актива си.

Срещата на "Етихад" започна вихрено за домакините, които внесоха напрежение в наказателното поле на Юнайтед на два пъти в първите няколко минути на двубоя.

Приемуществото им продължи и очаквано в 11-та минута те откриха резултата. Рахийм Стърлинг центрира отляво, намирайки Бернардо Силва на далечната греда. Той върна успоредно към Давид Силва, който от няколко метра простреля Де Хея за 1:0.

След 12 минути игра Манчестър Юнайтед записаха едва 11 подавания, пет от които успешни. В същото време Сити записа 104 паса и 92% точност при тях.

До края на полувремето Сити предпочете да задържа повече топката и да намали остротата на атаките си.

След почивката обаче "гражданите" удариха отново, след като само 2 минути след подновяването на играта Серхио Агуеро направи двойно с Риад Марез и аржентинецът заби топката с мощен шут в горния ляв ъгъл на Де Хея.

Десет минути по-късно обаче Юнайтед получи дузпа. Ромелу Лукаку бе съборен в наказателното поле от Едерсон и съдията посочи бялата точка. Антони Марсиал застана зад топката и отбеляза за 2:1.

В 74-та Сане имаше шанс да върне двата гола преднина на Сити, но ударът му от границата на наказателното поле мина над вратата. Минута по-късно Агуеро бе заменен от Гюндоган и немският национал оформи крайното 3:1 в 86-та минута след подаване на Бернардо Силва.

Така Манчестър Сити излезе отново на първото място в класирането, събирайки 32 точки - две повече от Ливърпул. Манчестър Юнайтед пък е осми с 20 точки.

Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед 3:1
1:0 Давид Силва '12
2:0 Серхио Агуеро '47
2:1 Антони Марсиал (дузпа) '58
3:1 Илкай Гюндоган '86

Стартови състави:

Манчестър Сити: Едерсон, Уолкър, Стоунс, Лапорте, Менди, Фернандиньо, Силва, Марез, Бернардо Силва, Стърлинг, Агуеро

Манчестър Юнайтед: Де Хея, Йънг, Смолинг, Линдельоф, Шоу, Матич, Ерера, Фелайни, Лингард, Рашфорд, Марсиал

Нюкасъл не срещна никакви трудности с Бърнли (ВИДЕО)