Ейбар се подигра с шокиращо слаб Реал Мадрид (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Кралския клуб" стана за смях след 0:3 на "Ипуруа"

Ейбар прекъсна серията от четири поредни победи на Реал Мадрид във всички турнири, нанасяйки тежко поражение на „кралския клуб” с 3:0. Ескаланте откри резултата на „Ипуруа” в 16-ата минута, а Тибо Куртоа трябваше да вади топката от мрежата си още два пъти след почивката. Сержи Енрих удвои в 52-ата, а Кике направи срама на „белия балет” още по-голям в 57-ата. След успеха Ейбар прави скок в класирането и се изкачва на 7-о място 18 точки. Реал Мадрид остава 6-и с 20 точки, на четири от лидера Барселона, който е с мач по-малко.

Домакините започнаха по-офанзивно срещата и в третата минута бяха много близо до откриване на резултата. Кике отправи силен удар, но късметът покри гостите и топката срещна страничния стълб.

Гарет Бейл отбеляза няколко минути след това, но попадението не бе зачетено заради засада.

Хосе Анхел-Коте изчисти топката почти от голлинията, след като Бензема бе прехвърлил с техничен удар стража на Ейбар.

В 16-ата минута атака на домакините завърши с пас за Кике, ударът му обаче бе отразен от Куртоа. Кълбото попадна в Ескаланте, който направи точна добавка за 1:0. Последва разглеждане на ситуацията с ВАР, за да се види дали при нападението е имало засада, но такава не бе установена и голът бе признат за редовен.

В 35-ата Гарет Бейл пробва директен обстрел от фаул, но вратарят на Ейбар спаси.

Динамиката се запази и след почивката, но „кралския клуб” изпитваше големи затруднения с пробиването на защитния вал на Ейбар. Домакините от своя страна показаха изключителна ефективност в атака и в 52-ата поведоха с 2:0. Кукуреля открадна топката от Одризола и подаде надясно за Сержи Енрих, който с мощен шут изпрати в мрежата, въпреки усилията на Рамос и Куртоа.

В 56-ата Асенсио можеше да намали, но не успя да стигне до топката при центриране отдясно. Домакините организираха бърза контра, която доведе и до трети гол. Кукуреля центрира отляво, Тибо Куртоа изби с крак, но прати към Кике, който вкара в опразнената врата.

Ореяна преодоля елементарно Себайос в 62-ата и остана сам срещу Куртоа, но белгиецът успя с една ръка да избие силния му удар.

Безсилието на „белия балет” в атака бе видимо, а отбраната на гостите се пропукваше често и само изявите на Куртоа попречиха на домакините да стигнат до още по-изразителен успех.

Швецкият футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел