ОБЗОР: Царско село дръпна с 10 т. на върха във Втора лига

ЦСКА 1948 излъга Локо Сф в добавеното време, Арда надви Ботев в Кърджали, вижте всички резултати и класирането

Царско село вече има аванс от десет точки на върха във временното класиране на Втора професионална лига, след като победи с 3:1 гостуващия Струмска слава в мач от XV кръг, а преследвачът Монтана играе в понеделник.

Момчетата на Никола Спасов поведоха с класическа преднина до 64-ата минута и в крайна сметка се поздравиха с пети последователен успех в първенството.

Божидар Кацаров откри резултата в 15-ата минута, а в 30-ата Петър Иванов бе точен за 2:0.

В 64-ата пък Георги Минчев вкара „дежурния“ си гол и вече има 14 попадения в също толкова срещи от Втора лига.

Почетното попадение за гостите бе дело на Кристиан Тасев, оформил крайния резултат в 71-ата минута.

Междувременно ЦСКА 1948 постигна труден, но изключително важен успех след гол в добавеното време за 1:0 при визитата си на Локомотив (София) в една от най-завързаните срещи от кръга, а Арда успя да победи у дома Ботев (Гълъбово) с 2:1.

Така тимът от Кърджали остава на четвъртата позиция в класирането, изоставайки с две точки от третия ЦСКА 1948 и с пет от втория Монтана, който е с мач по-малко.

Лидерът Царско село пък вече има 40 пункта в своя актив и е убедителен лидер в класирането.