Кой е основен конкурент на Лудогорец за титлата?

01 декември 2018 16:50 Виктор Петков

Мощен Ботев разби Берое в Битката за Тракия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев (Пловдив) победи с категоричното 4:1 като домакин Берое в дербито на Тракия, мач от програмата на 17-ия кръг на Първа професионална лига.

Пловдивчани показаха отлична игра и пропуснаха доста положения, които можеха да доведат до разгром за гостите.

Срещата в Пловдив започна в бавно темпо и нищо не предвещаваше отличния мач, който предстоеше да се изиграе. Първият точен удар към една от двете врати дойде чак в 9-та минута, когато Перейра стреля леко към Перниш. Малко след 20-та минута и двата отбора се активизираха с добри центрирания и точно след половин час игра Ботев поведе.

Алфонсо получи добро подаване от Неделев на левия фланг и центрира към малкия пеналт, където Кристиян Димитров засече с глава за 1:0. Само три минути по-късно Ботев удвои аванса си, след като отново Неделев бе в центъра на атаката и прати перфектно подаване от центъра на терена към нахлуващия наскорост Серкан Юсеин, който пък пусна пас към Вутов и той на опразнена врата не сгреши.

По-малко от 60 секунди по-късно обаче Берое върна едно попадение, след като Кайзер отрази удар на Бригидо, но топката се върна към халфа на гостите, който намери с хубав пас Камбуров и нападателят отбеляза на празна врата.

След почивката Ботев имаше отличен шанс да вкара трети гол в 55-та минута, но след като Вутов преодоля Перниш, не успя да насочи топката в очертанията на вратата. Минута ппо-късно обаче Александър Цветков сбърка фатално при изнасянето на топката, Серкан Юсеин открадна и пусна пас към Алфонсо, който реализира на почти опразнената врата на Перниш.

Малко по-късно по идентичен начин Вутов напредна в наказателното поле на Берое, но ударът му този път бе спасен от Перниш. В 82-та минута Борислав Цонев можеше да направи загубата на своя тим по-лека, но ударът му с глава се отби от напречната греда. Две минути по-късно пък Йордан Минев фаулира грубо Мешка, като защитникът на домакините получи жълт картон за това, а халфът на Берое бе изгонен с директен червен картон, тъй като отправи удар без топка по бека на пловдивчани.

Така с новите си три точки Ботев се изкачи на петото място с 29 точки, а днешният им съперник остава пред тях на четвъртата позиция на само точка аванс.

Събития

90+2' Край на мача Край на срещата в Пловдив, краен резултат 4:1
90+1' Bнимание Опасен удар на Балтанов извън наказателното поле, който минава встрани
90' Две минути добавено време
85' Смяна за състезател влизащ в игра Филипов влиза за последните минути
85' Смяна за състезател излизащ от игра Перейра напуска терена
84' Червен картон Мешка получава директен червен картон, след като удари без топка Йордан Минев
83' Жълт картон Йордан Минев получава жълт картон
82' Греда Борислав Цонев засече с глава центриране отляво, но топката се отби в напречната греда.
80' Bнимание Отлична възможност пред Ботев за пети гол, но удар на Вутов по подобие на този за последния му гол е спасен от Перниш!
79' Смяна за състезател влизащ в игра Кристиан Добрев влиза на терена
79' Смяна за състезател излизащ от игра Густаво Алфонсо напуска игра
77' Гол ГОООЛ за Ботев! Антонио Вутов отбелязва втория си гол в мача, след като се възползва от подхлъзване на Хаджиев малко преди центъра и напредна на скорост, оставайки очи в очи с Перниш и ударът му по земя се оплете в мрежата
66' Смяна за състезател влизащ в игра Лъчезар Балтанов на негово място
66' Смяна за състезател излизащ от игра Васил Шопов също е заменен
65' Смяна за състезател излизащ от игра Мартин Райнов напуска терена
65' Смяна за състезател влизащ в игра Алфредо Мартинс влиза в игра
56' Гол ГОООЛ за Ботев! Густаво Алфонсо наказва фрапантна грешка на Александър Цветков , който не успя да изнесе топката и футболистът в жълто-черно отбеляза на почти опразнена врата!
55' Bнимание Отлична възможност пред Ботев, но Вутов не успя да намери очертанията на вратата, след като елиминира Перниш!
47' Контузия или получаване на медицинска помощ Джонатан Перейра лежи на терена след неприятен сблъсък
46' Смяна за състезател влизащ в игра Иван Минчев ще изиграе втората част вместо него
46' Смяна за състезател излизащ от игра Рубен Бригидо напуска игра на почивката
46' Начало на мача Начало на второто полувреме
45+1' Жълт картон Бандаловски също е официално предупреден
45' Край на мача Край на първата част при резултат 2:1
42' Жълт картон Жълт картон за Густаво Алфонсо
34' Гол ГООЛ за Берое! Какви минути в Пловдив! Гостите веднага връщат един гол след разбъркване в наказателното поле на Ботев и Камбуров отново бе на правилното място, за да отбележи!
33' Гол ГОООЛ за Ботев! Антонио Вутов отбеляза мигновен втори гол за домакините след перфектно подаване на Тодор Неделев от центъра!
30' Гол ГОООЛ за Ботев! Домакините повеждат, след като Алфонсо центрира отляво и Кристиян Димитров засече с глава от няколко метра!
28' Центриране Хубава атака на Берое завършва с несполучливо центриране на Бригидо към Мешка
20' Центриране Центриране в наказателното на Ботев, но Леони не успя да стигне до топката
12' Жълт картон Рубен Бригидо получава първия жълт картон в мача
11' Смяна за състезател влизащ в игра Владимир Гаджев на негово място
11' Смяна за състезател излизащ от игра Георги Ангелов напуска игра принудително
9' Удар Първи точен удар към една от двете врати - Перейра стреля слабо по земя и не затрудни Перниш
4' Контузия или получаване на медицинска помощ Нарушение на Шопов срещу Бандаловски и защитникът остава да лежи на терена
1' Начало на мача Начало на срещата в Пловдив!