36 спасявания на Георгиев не стигнаха за успех на Рейнджърс

Вижте всички резултати в НХЛ

Роденият в България руски вратар на Ню Йорк Рейнджърс Александър Георгиев направи 36 спасявания, но и те не бяха достатъчни, за да бъде избегната загубата с 2:5 от Монреал като гост.

"Канейдиънс" имаха тотално превъзходство през целия мач и можеха да се поздравят и с много по-убедителен успех, ако не бяха намесите на Георгиев. С два гола на Ший Уебър и два на Артури Лехтонен Монреал поведе с 4:0 още до 26-ата минута на мача.

Последваха няколко силни минути за гостите от Ню Йорк, които ги използваха, за да съкратят пасива си до 2:4 с голове на Джими Весей и Райън Стром, но това бе всичко, на което бяха способни "рейнджърите". До края на срещата Монреал не допусна повече грешки и дори стигна до пети гол чрез Томаш Татар в средата на третия период.

Срещи от редовния сезон в първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ):

Отава - Сан Хосе 6:2
Ванкувър - Далас 1:2
Минесота - Торонто 3:5
Бостън - Детройт 2:4
Монреал - Ню Йорк Рейнджърс 5:2
Флорида - Тампа Бей 4:5 след продължение
Ню Джърси - Уинипег 3:4 след продължение
Ню Йорк Айлендърс - Кълъмбъс 3:2