Болоня и Сампдория продължиха към 1/8-финалите в Купата на Италия (РЕЗУЛТАТИ)

Общо три отбора си осигуриха участие напред

Болоня победи с класическото 3:0 Кротоне в мач от 4-ия кръг на Купата на Италия.

Момчетата на Филипо Индзаги доминираха през цялата среща и успяха да решат всичко в двубоя в рамките на по-малко от половин час. След множество шансове в началото на мача, в 40-та минута Рикардо Орсолини откри резултата, а след почивката Диего Фалчинели удвои преднината на червено-сините.

В 67-та минута пък отново Орсолини се нареди сред голмайсторите с втория си гол и така оформи крайното 3:0.

В другия мач от кръга с марка "Серия А" Сампдория направи пълен обрат срещу СПАЛ като домакин и също се нареди сред последните 16 в турнира.

Срещата на "Лудижи Ферарис" не се разви по очаквания лесен начин за генуесци и в 34-та минута Серджо Флокари смълча трибуните, извеждайки СПАЛ напред в резултата.

В първата минута на продължението на първата част обаче Грегоар Дефрел изравни и направи втората част за своя тим малко по-спокойна.Въпреки по-голямото си предимство, голът за домакините така и не идваше до 82-та минута, когато Давид Ковнаки успя да отбележи решителния гол.