Пирин с лесен успех срещу новака Дея

Йордан Желязков заби 15 точки за победителите

Пирин (Разлог) спечели с 3:0 (17, 16, 20)домакинството си на Дея спорт (Бургас) от осмия кръг на волейболната Суперлигата при мъжете, който се игра в зала „Септември“.

Така тимът, воден от Мирослав Живков записа трета победа в шампионата, като с пет загуби и 11 точки заема осмо място във временното класиране. От своя страна Дея спорт допусна седма загуба, като с една победа и 3 точки се намира на последното дванадесето място в подреждането.

Пирин не срещна големи затруднения, като имаше водеща роля през целия мач. В първите две части домакините повеждаха с 8:3 и правеха голяма разлика, като накрая допускаха повече точки. Третата част бе по-равностойна до десета точка, след което пиринци отново се откъснаха и затвориха мача в три гейма за 70 минути игра.

С най-голям актив за Пирин бе Йордан Желязков с 15 точки. Радослав Попов добави 10 точки за успеха.