Кой ще спечели Лига Европа?

08 декември 2018 21:22 Васил Костов

Челси повали шампиона и го свали от върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси постигна изключително сладка победа в мач от XVI кръг на Премиър лийг. "Сините" се наложиха с 2:0 като домакини на Манчестър Сити. По този начин те заеха третото място във временното класиране, изпреварвайки Арсенал и Тотнъм. Последните обаче са с мач по-малко.

За водения от Пеп Гуардиола тим това бе първа загуба за сезона. Тя обаче свали Сити от върха, където вече е Ливърпул. Мърсисайдци са с точка повече от шампионите, които вече заемат втората позиция.

Първото чисто положение бе в 9-ата минута. Стърлинг получи между точката за изпълнение на дузпа и вратарското поле, но стреля изключително нескопосано, право във вратаря.

До края на полувремето Сити наложи тотално надмощие, но така и не стигна до чисто голово положение.

За сметка на това, Челси удари в 45-ата минута. След атака като по учебник, топката стигна около точката за изпълнение на дузпа, където Канте от движение я прати неспасяемо под гредата за 1:0.

В началото на втората част Едерсон на два пъти трябваше да се намесва след удари на Вилиан.

Гостите пък отговориха с опасен удар от фаул на Давид Силва. Арисабалага обаче плонжира и изби.

В 78-ата минута Челси си подпечата победата. След центриране от корнер, Давид Луис засече неспасяемо с глава, пращайки топката под гредата за 2:0. След попадението, Гуардиола имаше претенции, че не е имало ъглов удар. От повторенията обаче стана ясно, че решението на съдиите е абсолютно правилно.

В последната минута Фернандиньо стреля опасно, но до лявата греда. В даденото продължение пък Жезус бе на път да се разпише, но вратарят на Челси се разтегна и изби в корнер, след който не последва нищо опасно.