Тотнъм успя! Равенство на Камп Ноу ги прати на 1/8-финал след провал на Интер! (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Шпорите" отбелязаха гол пет минути преди края, който се оказа решителен за успеха им

Барселона и Тотнъм завършиха наравно 1:1 в последния мач от груповата фаза на група В, но тази точка бе с цената на победа за англичаните, които успяха да се класират за 1/8-финалната фаза на турнира по изключително драматичен начин, след като Интер завърши при същия резултат домакинството си на ПСВ  и така останаха трети единствено заради гол на чужд терен на Ериксен от септември месец.

Срещата на Камп Ноу започна перфектно за домакините и в 7-та минута Дембеле откри резултата. Французинът открадна топката в центъра на терена и постави ситуацията в положение двама на двама, но вместо да комбинира с Мунир, пусна топката покрай Уолкър, с безупречна скорост влезе в наказателното поле и финрира хвърлилия се на шпагат Вертонген преди с хубав удар да преодолее Лорис.

В 13-та минута Коутиньо стреля опасно, но стражът на Тотнъм спаси. В 32-та минута Сон получи перфектно извеждащо подаване от Ериксен и се оказа сам срещу Килсесен, но вратарят показа невероятн рефлекс и спаси удара с крака. Малко по-късно отново Сон пробва изстрел от дистанция, но безуспешно. В самия край на полувремето пък Коутиньо навърза трима в защитата на гостите и стреля по диагонал, за да види удара му да се отбие от страничната греда.

След почивката Тотнъм продължи да търси така ценния гол, но така и не им достигаше малко. В 57-та Сон отново стреля в обсега на Киресен, за да види удара си спасен. В 76-та влезлият като резерва Лукас Моура засече с глава центриране отдясно, но Киресен спаси на голлинията.

В 84-та Коутиньо отново имаше шанс да вкара, но идентично на ситуацията преди почивката ударът му в далечния ъгъл се отби в гредата. Така се стигна до 85-та минута, когато Хари Кейн проби отляво и центрира към Моура и бразилецът отбеляза така решителния гол! В 89-та минута Дани Роуз получи перфектен пас от Кейн и можеше да отбележи гол, с който да реши всичко преди края на срещите в Барселона и Милано, но ударът му излетя високо над вратата.

Така с двете равенства в Испания и Италия Тотнъм се класира напред като втори в група В с 8 точки, колкото има и Интер, но при равния резултат 2:2 от двете срещу между двата отбора, решително се оказа попадението на англичаните на Сан Сиро в първия кръг.

Барселона - Тотнъм 1:1
1:0 Дембеле '7
1:1 Лукас Моура '85

Стартови състави:

Барселона: Килесен, Семедо, Ленгле, Вермаелен, Миранда, Артур, Алена, Ракитич, Дембеле, Ел Хадади, Коутиньо

Тотнъм: Лорис, Уолкър, Айдервейрелд, Вертонген, Роуз, Ериксен, Сисоко, Уинкс, Сон, Деле Али, Кейн