Марица помля поредната си жертва в женския волейбол у нас

В среща от седмия кръг, играна пред около 100 зрители в зала "Багира" в Казанлък, шампионките разгромиха Казанлък Волей с 3:0

Марица постигна нов категоричен успех в Националната волейболна лига за жени в последното си гостуване за 2018 г. В среща от седмия кръг, играна пред около 100 зрители в зала "Багира" в Казанлък, шампионките разгромиха Казанлък Волей с 3:0 (25:9, 25:9, 25:15) след едва 54 минути игра.

Марица започна в състав Катлийн Вайс, Виктория Григорова, Симона Димитрова, Дженифър Крос, Мирослава Паскова, Алекзандра Холстън и Жана Тодорова. Шампионките натрупаха аванс още в самото начало на двубоя и затвориха гейма след успешна атака на Алекзандра Холстън за 25:9.

Във втория гейм "маричанки" отново бяха категорични и след атака на Александра Миланова геймът беше затворен отново при 25:9. Третата част започна точка за точка и при 10:9 Казанлък поведе за първи път от началото на двубоя. Марица отново взе солиден аванс и затвори мача след успешна блокада на Добрина Христоскова за 25:15.

Топреализатор на двубоя стана Алекзандра Холстън с 11 точки, следвана от Симона Димитрова с 11. Най-резултатна за Казанлък стана Елина Сандолова с 5 точки.

С актив от шест победи, пълен актив от 18 точки и без загубен гейм, Марица продължава успешно защитата на титлата си. На 17 декември (понеделник) от 18:00 часа в зала "Колодрума" шампионките посрещат Левски в отложена среща от първия кръг.