Саутхемптън шокира непобедения в 22 мача Арсенал (ВИДЕО)

"Светците" изстрадаха втората си победа в Премиър лийг след 3:2 на "Сейнт Мерис"

Саутхемптън прекъсна черна серия от 10 поредни мача без победа, след като се наложи с 3:2 над Арсенал, който пък не бе вкусвал поражение в 22 поредни срещи във всички турнири. „Светците” на два пъти повеждаха в резултата, но гостите стигаха до изравняване, за да се стигне до 85-ата минута, когато резервата Чарли Остин донесе трите точки на своя тим в двубоя от 17-ия кръг на Премиър лийг.

Двубоят на „Сейнт Мерис” започна с натиск на гостите, като в 6-ата минута Гендузи направи добро извеждащо подаване за Обамеянг, който обаче не успя да преодолее Макарти.

Домакините изравниха играта и в 20-ата минута дръпнаха в резултата. Таргет напредна отляво, след което центрира в пеналта на Арсенал. Кошчелни остана под топката, а Дани Ингс засече с глава в мрежата за 1:0.

Осем по-късно Арсенал изравни. Монреал направи точен пас за Мхитарян и арменецът върна гостите в мача с точен удар с глава.

Минута преди края на редовното време Саутхемптън отново взе аванс. При второто попадение Кошчелни отново „увисна”, този път след центриране отдясно, и за втори път Ингс прати в мрежата зад Лено.

В 53-ата минута късметът бе на страната на Арсенал. Лаказет открадна топка и подаде на Мхитаря, той нанесе удар, а след рикошет в крака на Вестергаард, който заблуди Макарти, резултатът бе изравнен за втори път.

Решителният пети гол в мача вкара резервата Остин в 85-ата минута, с което донесе втората победа на Саутхемптън за сезона.

Пиоли: Това бяха трудни 10 дни