Борусия (Дортмунд) спечели дербито на върха и продължава да лети (ВИДЕО+СНИМКИ)

Съименниците им от Мюнхенгладбах не успяха да вземат дори точка на "Сигнал Идуна Парк"

Лидерът в германската Бундеслига Борусия Дортмунд победи с 2:1 Борусия М'Гладбах в сблъсъка на първите двама в първенството.

Така възпитаниците на Лусиен Фаре успяха да увеличат аванса си пред днешния си съперник на девет точки.

На "Сигнал Идуна Парк" домакините от Дортмунд изиграха по-силно първо полувреме, но успяха да поведат чак в 42-та минута, когато точен бе Санчо.

Гладбах обаче отговори веднага и във втората минута на продължението на първата част Кристоф Крамер изравни.

Така второто полувреме започна отново от нулата, но героят на местната публика Марко Ройс отново се оказа с ключов, отбелязвайки победния гол в 54-та минута.

До края на срещата домакините се опитаха да приключат интригата по-рано, но удари на Дилейни, Топрак и Ройс минаха встрани от целта.

Така Борусия Дортмунд събра 42 точки, а Гладбах е с 33 на второто място. Толкова има и шампионът Байерн (Мюнхен), който е и с мач по-малко и може след този кръг да излезе еднолично на втората позиция.