Кой ще спечели Лига Европа?

26 декември 2018 18:54 Емил Арсов

Юнайтед продължи да мачка след Жозе, Погба заблестя (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед записа втори пореден успех след уволнението на Жозе Моуриньо, налагайки се с 3:1 у дома над Хъдърсфийлд в мач от XIX кръг на английската Висша лига.

С две попадения за успеха се отличи Пол Погба, който бе в конфронтация с освободения вече португалец, а сега вкара два пъти за по-малко от 15 минути.

Така Оле Гунар Солскяер, поел временно „червените дяволи“ до края на сезона, вече има две победи начело на тима, регистрирайки такава и в дебюта си като наставник на "Олд Трафорд".

Доведеният именно от Жозе полузащитник Неманя Матич откри резултата в 28-ата минута, разписвайки се след добавка.

Той бе на далечната греда при едно центриране от корнер, отклонено с глава от Виктор Линдельоф и от непосредствена близост вкара дебютния си гол за сезона и едва втори за тима във Висшата лига.

Първото му попадение бе за успеха с 3:2 при визитата на Кристъл Палас на пети март.

След това Юнайтед продължи да доминира, но и гостите имаха своите шансове. Най-близо до изравняването те бяха в единствената добавена минута за първото полувреме.

Тогава обаче Филип Билинг реши да търси удар от малък ъгъл, вместо пас към непокрит съотборник във вратарското поле на Юнайтед и прати топката във външната част на мрежата.

След паузата Погба удвои. В 64-ата минута Хуан Мата навърза двама съперници и подаде към Андер Ерера, който от своя страна пусна към Погба и последният се разписа за 2:0.

Не след дълго френският национал оформи и класиката със страхотен удар в 78-ата минута, след двойно с Джеси Лингард, а почетното попадение за гостите бе дело на Матиас Йоргенсен (88‘) и падна в самия край на редовното време.

Въпреки успеха, Юнайтед остава на шестата позиция с 32 точки в актива си, а Хъдърсфийлд записа шесто поред поражение и е закотвен на дъното с едва 10 пункта от 19 мача.