Берое започна годината с обрат и голово шоу

Старозагорци победиха Ботев (Гълъбово) с 4:1

„Берое“ стартира с победа в първата си контролна среща за годината. С куп юноши в състава „зелените“ спечелиха с 4:1 над „Ботев“ (Гълъбово).

В 9-та минута Исус Ангелов засече с глава центрирана в пеналта топка, но ударът му мина над вратата.

В 16-та минута Минчев стреля от пряк свободен удар, но топката мина над вратата.

Осем минути след това Желев намери Минчев е пеналта, но Колев отрази удара на халфа.

В ответната атака Исус Ангелов овладя след разбъркване и корнер. Ударът му рикошира и срещна напречната греда над Перниш.

Четири минути по-късно Никола Маринов намери Алфредо, който се освободи от защитник и стреля, но нова намеса на Колев предотврати откриването на резултата.

Малко след това отново Алфредо финтира бранител в наказателното поле и стреля опасно, но Колев се намеси и спаси.

В 31-та минута гостите откриха резултата. Исус Ангелов напредна и стреля от далечна дистанция. Ударът му намери горния десен ъгъл и влетя в мрежата 0:1.

Две минути по-късно Василев намери Минчев на стрелкова позиция, но вратарят отрази удара на халфа.

В 35-та минута обаче „Берое“ изрзвни. Бриджидо проби в наказателното поле и стреля. Топката бе избита, но Алфредо бе на точната позиция и прати кълбото в мрежата – 1:1.

След почивката „Берое“ направи пълен обрат. В 64-та минута Лима получи от Мартин Маринов и намери Стоян Иванов, който прати топката в мрежата с чудесен удар в горния ъгъл – 2:1

По-късно удари на Лима и Калоян Петров не намериха целта.

В 70-та минута Лима проби по крилото и намери Мешка в пеналта, който успя без проблем да отбележи за 3:1

Крайният резултат бе оформен четири минути по-късно. Матеус Леони изпълни перфектен пряк свободен удар и реализира за 4:1.

Състав на „Берое“ първо полувреме: Душан Перниш, Александър Василев, Валентин Иванов, Надим Ангелов, Милен Желев, Александър Цветков, Стоян Иванов, Иван Минчев, Никола Маринов, Рубен Бриджидо, Алфредо Мартинс.

Състав „Берое“ второ полувреме: Иван Гошев, Валентин Иванов, Надим Ангелов, Стоян Вергиев, Матеус Леони, Стоян Иванов, Георги Маджаров, Мартин Маринов, Калоян Петров, Майлсон Лима, Мешка.