ОБЗОР: Хебър оцеля след зрелищен обрат в Монтана

Вижте резултатите от мачовете, играни днес

Носителят на Купата Хебър записа обрат от 0:2 срещу Монтана. В мач от 12-и кръг на волейболната Суперлига тимът от Пазарджик се наложи с 3:2 (-23, -22, 23, 21, 12). Срещата се игра тази вечер в зала „Младост“ в северозападния град и предложи страхотна битка.

Мачът започна равностойно. В края на първата част при сервис на Стефан Чавдров Монтана затрудни посрещането на съперника, който сгреши при организирането на атаката и домакините дръпнаха с две точки - 20:18. Малко по-късно играчите на Даниел Пеев направиха успешна блокада за 23:20. Хебър се доближи само на точка при 24:23, но домакините задържаха преднината и поведоха.

Втората част предложи много обрати и емоции на зрителите. Гостите поведоха с 8:2, Монтана обаче не се предаде и стигнаха до равенство при 12:12.  Резервата Борис Наков направи добра серия от начален удар, при която Монтана дръпна с 20:16. Хебър се доближи на точка (21:20), но две поредни блокади на домакините се оказаха решаващи - 2:0.

Хебър започна по-добре в третата част и взе преднина от 8:4. Гостите водеха почти през целия гейм. Домакините изравниха при 19:19. Играта продължи точка за точка, а в края играчите от Пазарджик бяха по-стабилни и намалиха.

И четвъртият гейм бе оспорван и изпълнен с обрати. Играчите на Хебър поведоха с 6:3, а след това и с 12:8, но домакините ги настигаха. В средата на гейма Монтана се откъсна с 18:15, когато на начален удар беше Виталий Бондар. Последва ново равенство при 20:20 след два аса на Стойко Ненчев, който направи страхотна серия от начален удар. Хебър успя да измъкте гейма и и прати мача в тайбрек.

В него играта бе равностойна. Битката бе изключително оспорвана. Хебър дръпна с 11:9 след атака в аут на Монтана. Ас на Ляфтов за 13:10 окончателно наклони везните в полза на гостите.

Брадли Гънтър бе най-резултатен с 22 точки (1 ас, 1 блокада), Стойко Ненчев добави 16 (4 аса) за успеха.

За Монтана Виталий Бондар завърши с 20 точки (3 блокади), Златко Кьосев има 18 (4 аса).